Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (22.3.): Binance dostalo varovanie, Facebook či postoj Európskej únie

Článok

Správy dňa a Binance
Správy dňa a Binance

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Binance a FUD okolo varovania FSA

Japonský plátok Nikkei informoval, že burza Binance dostala od japonskej agentúry  pre finančné služby FSA varovanie, aby zastavila operácie v krajine, inak na ňu vydá trestné oznámenie. Má to byť kvôli tomu, že Binance zatiaľ nedostala od FSA licenciu a to napriek tomu, že ide o najväčšiu kryptoburzu na svete. Dôvodom toho, že Binance nemá licenciu je skutočnosť, že táto spoločnosť neoveruje totožnosť všetkých svojich klientov a uľahčuje tým nelegálnu kriminálnu činnosť, predovšetkým pranie špinavých peňazí. Binance potvrdila, že dostala upozornenie od FSA a že pracuje na tom, aby od agentúry získala licenciu. Zatiaľ však prebiehajú rokovania.

K správe, ktorú priniesol plátok Nikkei sa vyjadril aj CEO burzy Shangpeng Zhao, ktorý na Twitteri napísal: ,,Nikkei ukázal nezodpovednú novinárčinu. Máme konštruktívne dialógy s FSA a nedostali sme žiadne nariadenie. Nedáva žiadny zmysel, aby FSA povedala niečo novinám, kým to povie najprv nám medzitým ako s nimi udržujeme dialóg.” (twitter.com)

Blockchain a sociálne siete

Blockchain by mohol byť riešením pre užívateľov sociálnych sieti, ktorí sú obeťami zneužívania osobných údajov a obsahu, myslí si analytik RCB  Mitch Stevens. Vďaka blockchainu by ste napríklad v budúcnosti mohli vedieť, ak by sa Facebook rozhodol predať vašu fotografiu nejakému inzerentovi. Inak povedané, vďaka Blockchainu by užívatelia sociálnych sieti mali kontrolu nad obsahom, ktorý zverejnia. (cointelegraph.com)

Južná Kórea nemá v pláne viac regulovať

Komisia pre finančné služby v Južnej Kórei (FSC) oznámila, že bude využívať technológie Blockchain pre budúce inovácie fintech spoločností s tým, že sa bude sústrediť na podporu nových technológii na rozdiel od ich regulácie. Podľa Choi Jong-kua, predsedu FSC, nové technológie podporujú finančný trh a majú výhody pre mladých ľudí, ktorí hľadajú uplatnenie na trhu. FSC dúfa, že vďaka tomuto oznámeniu budú podniky vytvárať viac pracovných miest a znížia sa poplatky za služby. (cointelegraph.com)

Európska únia nebude čakať na G20

Počas summitu skupiny G20 v Buenos Aires, kde sa stretli zástupcovia 20 najväčších ekonomík sveta vyhlásil španielsky minister financií Román Escolanto Oliveiras, že nevníma kryptomeny ako hrozbu pre globálny finančný systém a že Európska Únia nemusí čakať na globálne koordinované úsilie o ich reguláciu. Olivares zdôraznil dve najdôležitejšie závery zo summitu – kryptomeny nepredstavujú v súčasnosti riziko pre svetovú ekonomiku a je potrebné docieliť väčšiu ochranu spotrebiteľa, čo by v Španielsku mala mať na starosti Komisia pre cenné papiere (CNMV).

,,Naša pozícia spočíva v tom, že vítame návrhy OECD, ktoré tu boli prezentované a sme pripravení zakročiť. Európska komisia navrhne smernicu o tom, ako sa táto nová ekonomika môže podieľať na financovaní verejných účtov. Španielsko sa okamžite pripája k vyhláseniam ostatných európskych kolegov a chceme pokročiť bez toho, aby sme museli čakať na globálnu dohodu. Existujú obrovské problémy s rozdelením príjmov a nové digitálne hospodárstvo môže veľkým spôsobom pomôcť krajinám v boji proti tomuto problému,” povedal v pozitívnom duchu ku kryptomenám. (ccn.com)

Obchodovanie s kryptomenami kleslo

Britská online obchodná spoločnosť s derivátmi IG Group zaznamenala od novembra výrazne pomalšiu mieru obchodovania s kryptomennami, aj keď vo svojom vyhlásení uviedla, že ich tretí štvrťrok zaznamenal nárazový výkon vďaka rastúcej popularite kryptomien. Podľa údajov skupiny IG ich čisté výnosy z obchodovania vzrástli medziročne o 30%, čo predstavuje 152,9 milióna libier resp. 216 miliónov dolárov. IG zároveň uviedla, že podiel ich príjmov z obchodovania s kryptomenami sa zvýšil z jedného na 11 percent v porovnaní s minulým rokom. Po páde hodnoty Bitcoinu a ďalších altcoinov v úvode roku 2018 sa však obchodovanie s kryptomenami výrazne spomalilo. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.