Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.12.): NVIDIA dopláca na pád kryptomien, americké regulácie či Comcast

Článok

Nvidia
Nvidia

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

DANE V USA: V článku, ktorý 21. decembra zverejnil The Wall Street Journal, sa navrhuje, aby investori predávali a následne spätne kúpili Bitcoin (resp. inú kryptomenu) ako stratégiu šetrenia daní. Odvoláva sa tým na americký daňový zákon. Viac sa o tom dočítate v tomto článku (v angličtine). (cointelegraph)

NVIDIA: Drastické zníženie ziskovosti ťažby kryptomien tvrdo zasiahlo nielen ťažiarov, ale aj výrobcov zariadení na mining kryptomien. Svoje by o tom vedela povedať spoločnosť Nvidia, ktorá vyrába grafické procesory (GPU), ktore sú obľúbeným nástrojom najmä u menších domácich minerov. Vo 4. štvrťroku 2018 spoločnosť zaznamenala masívny predaj svojich akcií a celkovo sa jej hodnota prepadla o 54%. Je ho najhorší výkon zo všetkých spoločností v indexe S&P500. Od roku 2016 do septembra 2018 sa pritom tržná hodnota Nvidia výrazne zvýšila zo 14 miliárd dolárov na 175 miliárd dolárov. (cointelegraph)

USA & REGULÁCIE: Americkí zákonodarcovia navrhli zákon, v rámci ktorého by sa uvalili ďalšie sankcie voči iránskym finančným inštitúciám, ktoré sa snažia obísť súčasne sankcie za pomoci vytvorenia národnej iránskej kryptomeny. (cointelegraph)

BITFINEX: Hongkonská burza Bitfinex zaviedla margin trading s kryptomenou USDT pre pár USDT/USD. (cointelegraph)

USA & TELEVÍZIE: Druhá najväčšia televízna spoločnosť na svete z hľadiska výnosov a najväčšia televízna spoločnosť v USA, firma Comcast, plánuje v roku 2019 oficiálne spustenie svojho blockchain projektu Blockgraph, ktorý by mal zabezpečiť zdieľanie osobných údajov a ďalších informácii za pomoci využitia blockchainu.  Blockgraph by mal priniesť pre televízie úplne nové odvetvie, prostredníctvom ktorého budú môcť mediálne spoločnosti zdieľať neidentifikovateľné údaje o svojom publiku. Platforma peer-to-peer sa bude zameriavať na zlepšenie efektívnosti e efektnosti marketingu a reklamy, bez toho, aby boli ohrozené osobné údaje zákazníkov. (cointelegraph)

RUSKO: Ruské Ministerstvo financií verí, že vytvorenie digitálnej meny Eurozázickej ekonomickej únie EAEU (jej členmi sú Rusko, Bielorusko, Kazachstan, Arménsko, Kirgizsko), je nevyhnutným krokom k boju voči sankciám Spojených štátov amerických. Uviedla to ruská mediálna agentúra Rambler. Táto kryptomena by mohla vzniknúť už v roku 2020 resp. 2021, tvrdí námestník ministra financií Alexej Moiseev. Ohlásený projekt digitálnej meny by s najväčšou pravdepodobnosťou bol realizovaný bez použitia blockchain technológie. (cointelegraph)

NEMECKO: Nemecká železničná spoločnosť Deutsche Bahn AG spolupracuje s blockchain platformou Unibright, aby spoločne preskúmali možnosť tokenizácie svojho ekosystému. Železničný gigant, ktorý sa považuje za najväčší v Európe, chce zistiť, či decentralizované riešenia môžu znížiť prevádzkové náklady a pomôcť spoločnosti spolupracovať s inými členmi cestovného ruchu. Firma Unibright vyvinula dôkaz o koncepcii (PoC) založený na myšlienke, že blokový reťazec by mohol spájať rôzne oblasti bežnej cesty, ako sú cesty, služby ,stravovanie, hotelové rezervácie alebo dokonca miestna doprava. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.