Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.11.): Šéf Binance o situácii na trhu, Nórsko sa postavilo proti minerom

Článok

Zhao, BTC - správy
Zhao, BTC - správy

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin sa ustálil, čaká sa na ďalší krok

Za posledný deň sa na trhu s kryptomenami neudiali žiadne výraznejšie zmeny. Bitcoin nezmenil svoju hodnotu ani  o jednu percento a stále sa pohybuje okolo úrovne $4500. Silný support má na úrovni $4300, no ak by sa cez túto hranicu prepadol otvorená je cesta k hodnotám začínajúcim číslom 3. Kapitalizácia je na úrovni 147 miliárd dolárov, BTC dominancia je prakticky nezmenená (53.4%). Indikátory na TradingView naznačujú Sell – za túto možnosť je 17. Neutrálnych je 6, za Buy sú 5.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CEO Binance očakáva príchod inštitucionálnych peňazí

Changpeng Zhao sa ako zakladateľ Binance stal v roku 2018 jednou z najrešpektovanejších osobností v celej kryptokomunite. Vzhľadom na to, že je šéfom jednej z najväčšej búrz na svete je samozrejme aj takzvaným “býkom”, ktorý neustále verí v to, že kryptomeny majú pred sebou ešte veľké rasty. V rozhovore pre finančný portál The Street uviedol, že súčasný rok vníma z pohľadu Binance ako rok prípravy na ďalší bullrun, kedy budú musieť byť všetci pripravení na prílev nových zákazníkov a veľkých peňazí. Pokiaľ ide o inštitúcie, veľkú dôveru vkladá do Fidelity, investičnej firmy, ktorá spravuje aktíva zhruba v hodnote 7 biliónov dolárov a nedávno oznámila, že v roku 2019 vstúpi do sveta kryptomien. Cieľom Fidelity je presvedčiť svojich klientov, aby časť zo svojich investícii presunuli práve do digitálnych mien. Podľa Zhaa to spôsobí nárast hodnoty celého trhu s kryptomenami.

Zhao známy aj ako “CZ” medzitým varuje na Twitteri tých, ktorí pri súčasných cenách predávajú bitcoin. ,,Práve teraz keď predávate, niekto iný kupuje,” napísal v stredu. Pravdou však je, že súčasný prepad cien pochopiteľne nevyhovuje ani burzám a preto sa nemožno diviť, že sa Zhao snaží investorov upokojiť. (twitter)

Nórsko sa postavili minerom chrbtom

Nórska vláda sa rozhodla stopnúť dotácie pre ťažbu bitcoinu. Podľa informácii nórskeho plátku Afternposten budú musieť minerii platiť normálne ceny za spotrebu elektrickej energie už od úvodu nového roku. V súčasnosti majú zľavu na daň z elektrickej energie podobne ako iné energeticky náročné odvetvia v krajine. Firmy, ktoré majú kapacitu viac ako 0,5 megawattov, platili namiesto štandardnej sadzby (0,019 USD) len 0,00056 USD za kilowatthodionu. Zjednodušene povedané mineri platili len 2,8% štandardnej sadzby, čo však od januára už platiť nebude. Predstaviteľ vlády Lars Haltbrekken uviedol, že krajina nemôže ďalej poskytovať obrovské daňové stimuly pre “špinavú” formu kryptografického výstupu akým je bitcoin. Vyžaduje to podľa neho veľa energie a vytvára emisie skleníkových plynov po celom svete. (cointelegraph)

Rýchle správy

TONE VAYS & BITCOIN: Populárny crypto-trejder a analytik Tone Vays (na Twitteri ho sleduje 172 tisíc ľudí), ktorý už dlhú dobu avizoval pád Bitcoinu, je pod dlhej dobe v prípade BTC “bullish”, teda predpovedá, že by jeho hodnota mohla začať rásť. (twitter)

ŤAŽBA: Nie príliš pozitívne správy prichádzajú z USA, kde mala spoločnosť Giga Watt zameriavajúca sa na ťažbu Bitcoinu oznámiť bankrot. Ide pritom o jednu z 5 najväčších ťažobných spoločnosti.  (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.