Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.10.): eToro znižuje spread pre kryptomeny, Zhao naznačuje potenciál Fidelity

Článok

Správy dňa - eToro
Správy dňa - eToro

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Na trhu po starom

Väčšina kryptomien vrátane Bitcoinu stála cez víkend prakticky na mieste. Dominancia BTC na trhu (53.7%) sa nezmenila ani o desatine miesto a väčšina ostatných popredných digitálnych mien nezaznamenala žiadny výrazný pohyb. Výnimkou je BAT, ktorý posilnil takmer o 20% (a takmer o 60% za týždeň), čomu možno pripísať špekulácie o zalistovaní na Coinbase. Darilo sa aj PundiX, ktoré posilnilo o takmer 10%. Spomedzi kryptomien, ktoré nepatria do TOP50 suverénne zažiaril Ravencoin, ktorý vzrástol za posledných 24 hodín na hodnote o 55% (voči doláru). Trhová kapitalizácia je stále 210 miliárd dolárov.

CEO Binance verí v prílev inštitucionálnych peňazí vďaka Fidelity

Najzaujímavejšou novinkou, ktorý priniesol minulý týždeň, je vstup veľkého investičného giganta Fidelity do sveta kryptomien. Táto spoločnosť spravuje aktíva v hodnote 7 biliónov dolárov a má viac než 13 tisíc spokojných veľkých inštitucionálnych klientov. Fidelity avizuje záujem motivovať ich, aby investovali časť svojho portfólia do tohto nového druhu aktív, čo nenecháva chladnými viacerých významných predstaviteľov kryptosveta.

Mike Novogratz už minulý týždeň naznačil, že práve táto novinka môže byť spúšťačom bullrunu v prvej polovici budúceho roka. Zrejme podobne vníma tento potenciál aj zakladateľ a CEO burzy Binance Changpeng Zhao, ktorý na Twitteri napísal: ,,Výborne, inštitucionálne peniaze prídu skôr či neskôr. Je to len otázka času,” a následne v neskoršom tweeted dodal: ,,Čo sa stane, ak fond akým je Fidelity alokuje 5% svojho portfólia do kryptomien? Počítali stekoľko to je?” (twitter.com)

Rýchle správy

HONG KONG: Nová správa zverejnená hongkonskou burzou cenných papierov (HKEX) z 18. októbra navrhuje, aby finančné technológie vrátane kryptomien a technológie blockchain boli regulované v súlade s existujúcimi regulačnými rámcami.

BLOCKCHAIN: Najväčší európsky pristav v Rotterdame spolupracuje s holandskou bankou ABN AMRO a dcérskou spoločnosťou firmy SAMSUNG, aby testovali technológiu blockchain na prepravu kontajnerov.

ČÍNA: Čínsky gigant v internetovej bezpečnosti Cyberspace Administration of China (CAS) uverejnil návrh predpisov pre poskytovateľov informačných služieb, ktoré sú založené na technológii blockchain. Má ísť o návrh regulácii pre všetky subjekty, ktoré poskytujú verejnosti informačné služby založené na blockchaine. Ich povinnosťou by malo byť zaregistrovať sa v CAC do desiatich dní od spustenia svojich platforiem. Jedným z nariadení má byť aj povinnosť cenzurovať obsah, ktorý by bol považovaný za hrozbu pre národnú bezpečnosť alebo narušoval sociálny poriadok v krajine.

JAPONSKO: Bank of Japan sa domnieva, že vydávanie digitálnych mien centrálnymi bankami nie je efektívny ekonomický nástroj.

Krypto správy dňa (22.10.): eToro znižuje spread pre kryptomeny, Zhao naznačuje potenciál Fidelity

Upozornenie

eToro je platforma, ktorá ponúka investovanie do akcií a kryptomien, ako aj obchodovanie s CFD.

Vezmite prosím na vedomie, že CFD sú komplexné nástroje a sú vystavené vysokému riziku straty peňazí v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 75% účtov retailových investorov peniaze. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako CFD fungujú, a či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí.

Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov.

Kryptoaktíva sú volatilné nástroje, ktoré sa môžu vo veľmi krátkom časovom rámci značne pohybovať, a preto nie sú vhodné pre všetkých investorov. Okrem kryptomien, ktoré nie sú poskytované prostredníctvom CFD, nie sú kryptomeny regulované, a preto sa na ne nevzťahuje žiadny regulačný rámec EÚ.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne