Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (21.9.): Bitcoin posilňuje, XRP letí a do trhu pribudlo 20 miliárd USD!

Článok

Správy dňa - Bitcoin Moon
Správy dňa - Bitcoin Moon

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Parádny rast Bitcoinu, do trhu pribudlo 20 miliárd dolárov!

Posledné dni na trhu s kryptomenami sú v znamení zelených čísel. Dnes výrazne posilnil Bitcoin, ktorého hodnota vzrástla o takmer 5% na vyše 6700 dolárov. Čo však možno teší kryptomenovú komunitu ešte viac je skutočnosť, že výrazne posilňujú altcoiny. Nových 20 miliárd dolárov v trhu za posledných 24 hodín sa odzrkadlilo na raste mnohých digitálnych mien. Najväčším skokanom je XRP, ktoré posilnilo o takmer 40%. Rast tretej najhodnotnejšej kryptomeny súvisí s plánovaným spustením komerčnej prevádzky produktu xRapid pre rýchle medzinárodné platby. Darilo sa však výrazne aj Stellaru (12%), Cardano (11%), Tezos (10%), Qtum (14%) či 0x (11%). Dominancia BTC na trhu klesla v na necelých 53%, čiže zhruba o 2 percentá za posledný deň.

Polovica kapitalizácie BTC na “miliónových” peňaženkách

Výskumná spoločnosť Diar zverejnia štúdiu, podľa ktorej sa nachádza viac než polovica trhovej kapitalizácie BTC na peňaženkách, na ktorých je 200 a viac BTC. Každá z týchto peňaženiek tak má hodnotu viac než milión dolárov. Zaujímavé je, že polovica z týchto peňaženiek neuskutočnila žiadnu transakciu ani v období najväčšieho boomu BTC, čo môže naznačovať silnú dôveru majiteľov “digitálneho zlata” v jeho ďalší rasť. (diar)

SEC žiada ďalšie pripomienky k žiadosti na Bitcoin ETF od VanEck

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) požiadala o ďalšie pripomienky týkajúce sa rozhodnutia v súvislosti so žiadosťou o schválenie Bitcoin ETF investičnou spoločnosťou VanEck a spoločnosťou finančných služieb SolidX. Tieto dve spoločnosti vo svojej žiadosti uvádzajú, že fond je fyzický krytý, čo znamená, že bude vlastniť skutočné bitcoiny a očakáva sa, že sa budú nachádzať na výmennej burze BZX patriacej pod rešpektovanú chicagskú burzu CBOE. Aj preto tieto fakty je na rozdiel od iných žiadosti o schválenie Bitcoin ETF vnímaná táto žiadosť ako najnádejnejšia.

SEC neuskutočnila žiadne závery týkajúce sa žiadnej z príslušných otázok a žiada zainteresované strany o dodatočné pripomienky týkajúce sa dostatočnosti vyhlásenia BZX na podporu návrhu. SEC sa zaujíma napríklad o názor zainteresovaných strán k tvrdeniu BZX, podľa ktorého je Bitcoin pravdepodobne menej náchylný na manipuláciu než iné komodity, ktoré sú základom burzových obchodov (ETP).

SEC by mala v tejto veci rozhodnúť 30. Septembra. Svoje rozhodnutie však môže odložiť, pričom posledný možný dátum, kedy musí tuto žiadosť schváliť alebo zamietnuť je až koniec marca budúceho roka. (cointelegraph)

Novogratz zopakoval, že Bitcoin našiel svoje dno

Miliardár Mike Novogratz, generálny riaditeľ Galaxy Digital a známy podporovateľ Bitcoinu zopakoval, že Bitcoin podlá všetkého našiel svoje dno a ceny sa odrazia hore. Uviedol to na výročnom Summite Yahoo Finance. ,,Bitcoin udržal 6000 dolárov. Áno, nie sú to jeho maximá, ale stabilizoval sa ako držiteľ hodnoty,” vyhlásil a tiež uviedol:  ,,Myslím si, že inštitúcie smerujú k investovaniu. Je šokujúce, koľko sa toho stalo,” okomentoval tohtoročnú situáciu na trhu s kryptomenami. (cointelegraph)

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne