Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (21.8.): Štyri zmenárne v USA založili samoregulačný orgán

Článok

Správy dňa a Bitcoin
Správy dňa a Bitcoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin sa drží, no altcoiny padajú

Hodnota Bitcoinu sa od včera prakticky nezmenila (cca 6400 USD), no väčšina altcoinov má voči BTC za sebou červený deň, keď stratili na hodnote medzi jedným až piatimi percentami. Platí to takmer o všetkých popredných kryptomenách s výnimkou VeChainu a Lisku. Tie si polepšili voči BTC o 6 resp. 3 percentá. Dominancia BTC na trhu je takmer 53% a aktuálne akoby celý svet čakal na to, ktorým smerom sa BTC vydá. Podľa TradingView je za “SELL” 12 indikátorov, 10 je neutrálnych a 4 sú “BUY”.

Štyri zmenárne v USA založili samoregulačný orgán

Kryptozmenárne Gemini, Bitstamp, Bittrex a BitFlyer oznámili založenie samoregulačného orgánu pre digitálne meny. Nová skupina s názvom “Virtual Comodity Association Working Group” by mala poskytnúť investorom príležitosť ľahšie rozpoznať úskalia a význam kryptomien. Taktiež by jej náplňou mala byť snaha o boj proti kryptopodvodom, ktore škodia tomuto odvetviu a zároveň tak prispieť k ochrane investorov.  Prekvapením však je, že členom asociácie nie je kryptozmenáreň Coinbase, ktorá je v USA v tejto oblasti lídrom. Vedenie Coinbase to odmietlo komentovať. (cointelegraph)

Coinbase klesá, Binance si drží svoj štandart

Objem obchodovania na kryptozmenárni Coinbase podľa údajov spoločnosti Diar klesol v júli tohto roku v porovnaní s januárom o 83%. Ostatným významným hráčom v tejto sfére sa však darí o čosi viac. Kryptoburze Binance klesol objem obchodovania pod 10 miliárd iba raz a to v júni a priebežne si drží svoj priemer okolo 12-13 miliárd USD. OKEX zas v júli zaznamenal novy rekord v podobe 5 miliárd USD. (diar)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.