Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (21.6.): Mladí milionári sa zaujímajú o kryptomeny

Článok

Správy dňa a New York
Správy dňa a New York

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Dobré správy pre Tether?

Tether (USDT), čiže kryptomena, ktorá kopíruje cenu doláru a každé jedno USDT má byť kryté jedným americkým dolárom, je dlhodobo podozrievaný z toho, že to tak v skutočnosti nie je. Najnovšie správy však naznačujú, že by to mohla byť pravda, čo by dozaista posilnilo renomé Tetheru, ale aj prispelo nálade na celom kryptotrhu.

Naznačujú to správy o tom, že advokátska kancelária Freeh Sportkin & Sullivan LLP, ktorú založil bývalý agent FBI Lousi Freeh, mala niekoľko týždňov prístup k dvom bankovým účtom spoločnosti Tether a podľa jej záveru má Tether dostatok dolárov, aby mohol kryť všetky tokeny USDT. (cointelegraph)

Lee: Hack burzy neovplyvni fundament Bitcoinu

Nedávny hack kryptoburzy Bithumb, v rámci ktorého sa podarilo hackerom odcudziť kryptomeny v hodnote 30 miliónov dolárov, podľa zakladateľa kryptomeny Litecoin Charlieho Leeho nemôže výrazne ovplyvniť hodnotu Bitcoinu, hoci mierny pokles hodnoty BTC bol po zverejnení tejto správy zaznamenaný a podľa Leeho bol prirodzenou reakciou ľudí, ktorí sa obávali o svoje úspory.

,,Ak zmenáreň nechráni mince dostatočne dobre a je hacknutá, nezmení sa tým podstata toho, čo chránia.“ Lee to uviedol na príklade zlata: Ak by zlodeji ukradli z nejakej banky zlato, jeho cena sa nezmení.(cointelegraph)

Generálna riaditeľka NASDAQ: ICO predstavujú riziko

Generálná riaditeľka NASDAQ Adena Friedmanová vyhlásila, že ponuky počiatočných mincí (ICO) predstavujú vážne riziká pre retailových investorov. Povedala to počas konferencie Fintech v New Yorku, kde vyjadrila viaceré obavy v súvislosti ICO, pričom okrem iného uviedla, že s ICO je spojená nedostatočná informovanosť verejnosti, nedostatok transparentnosti, regulácií a zodpovednosti. Friedmanová tiež naznačil, že obeťami ICO sú väčšinou začiatočníci, ktorí nemajú takmer žiadny prístup k informáciám a problémom je aj to, že SEC (Komisia pre cenné papiere a burzu) nemá nad ICO takmer žiadny dohľad. (cointelegraph)

Goldman Sachs pozitívne o kryptomenách

Vedúca americká investičná banková skupina Goldman Sachs skúma deriváty obchodovania s kryptomenami. COO firmy David Solomon uviedol, že spoločnosť už pomáha svojim klientom vo verejne obchodovateľných derivátoch ako sú Bitcoin Futures a že Goldman Sachs “veľmi opatrne” zvažuje niektoré ďalšie aktivity v tejto oblasti.

Na adresu kryptomien sa nedávno pozitívne vyjadril aj generálny manažér Goldman Sachs Lloyd Blankfein, ktorý potvrdil svoj pozitívny vzťah k digitálnym menám a uviedol, že ich prijatie by mohlo prebiehať podobne, ako v minulosti ľudia prijali papierové peniaze, ktoré nahradili zlaté a strieborné mince. (cointelegraph)

Mladí milionári sa zaujímajú k kryptomeny

Spoločnosť Capgemini vo svojej výročnej správe o svetovom bohatstve 2018 identifikovala výrazný nárast záujmu o kryptomeny medzi bohatými ľudmi. Capgemini vo svojom prieskume oslovovala jednotlivcov, ktorí disponujú veľkým kapitálom a až 29% skúmaných milionárov vyjadrilo obrovský záujem o investíciu do kryptomien a 27% považuje kryptomeny za tiež zaujímavý spôsob investície. Záujem o kryptomeny prevláda najmä u mladých milionárov pod 40 rokov (70%), pričom spomedzi milionárov nad 60 rokov oslovili kryptomeny len 13% opýtaných. (cointelegraph)

Trading11 spúšťa novú členskú sekciu – čo  v nej nájdete?

Táto správa je sponzorovaná

Web Trading11 funguje už štyri mesiace a svojím čitateľom pravidelne poskytuje Technické a Fundamentálne Analýzy kryptomien. V záujme ďalšieho rastu však nedávno vznikla nová členská sekcia, cez ktorú získate prístup ku spoplatnenému obsahu.

Ide, samozrejme, o spomínané analýzy. Ďalej však získate denné updaty desiatich najzaujímavejších altcoinov, detailné rozbory ICO projektov a tím obchodníkov na Trading11 čoskoro pridá aj obchodné odporúčania (signály) a obchodovanie akcií!

Ak máte záujem o kúpu členstva, môžete tak spraviť v e-shope na stránke. Za 10€ získate 30-dňový prístup k obsahu na celom webe. Návod na kúpu nájdete tu.

Ak nechcete platiť, môžete sledovať školu obchodovania, ktorá je (a navždy bude) zdarma.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne