Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (21.5.): Banky začnú s kryptomenami skôr, než si myslíme (?)

Článok

Amber Baldet Správy dňa
Amber Baldet Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Banky začnú s kryptomenami skôr, než si myslíte, tvrdí bývalá zamestnankyňa JP Morgan

Amber Baldetová, ktorá bola riaditeľkou sekcie JP Morgan, ktorej hlavnou náplňou bola technológia Blockchain, tvrdí, že veľké banky, ako napríklad jej bývalý zamestnávateľ, by mohli vstúpiť do obchodovania s kryptomenami skôr, než sa očakáva.

,,Myslím si, že to príde skôr, než si ľudia pravdepodobne myslia,” vyhlásila Baldetová, pričom dodala, že vôľa v tomto smere existuje, ale právny a regulačný rámec je náročne splniť.

Práve ochrana investícií je pre veľké banky najväčšou prioritou a kým nebudú mať istotu, že majú digitálne aktíva zabezpečené, do trhu s kryptomenami nevstúpia. (hcnbc.com)

Tether vygeneroval ďalších 250 miliónov USDT

Tether pustil do obehu ďalších 250 miliónov dolárov kryptomeny USDT, ktorá má byť krytá dolárom a jej cena má kopírovať dolár. Tether je však dlhodobo kritizovaný za to, že neprešiel auditom a nie je isté, či USDT je naozaj kryté, alebo ide len o tvrdenie tejto spoločnosti. Súčasná hodnota všetkých emitovaných USDT je už 2,5 miliardy dolárov. (cointelegraph.com)

Tom Lee priznal, že sa ohľadom Consensusu mýlil

Tom Lee zo spoločnosti Fundstrat uznal, že jeho predikcia vývoja ceny Bitcoinu počas a po konci konferencie Consensus 2018 bola nesprávna. Viac o tom píšeme v tomto článku.

Rýchle správy

  • Zmenáreň Coinbase chce získať federálnu bankovú licenciu, čo by mohlo viesť k prilákaniu nových inštitucionálnych investorov. Kvôli nim Coinbase už vytvára špeciálne služby
  • Hodnota kryptomeny TRON blížiacim sa spustením mainnetu, ktorý je naplánovaný na 31. mája, začína rásť. TRX za posledných 7 dní posilnil o 10%, hoci väčšina kryptomien zaznamenala pokles
  • Ťažba Bitcoinu a Bitcoin Cash môže spotrebovať na konci roku 2018 podľa najnovšej štúdie až 0,5% celosvetovej spotreby elektrickej energie
  • V úvode roka hacknutá kryptoburza Coincheck delistuje anonymné kryptomeny Monero, Augur, Dash a zCash

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.