Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (21.4.): Bitcoin útoči na 9 tisíc dolárov, NeuNer a McAfee avizujú bull market

Článok

Krypto správy dňa
Krypto správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin útoči na 9 tisíc dolárov

Bitcoin mal dnes za sebou ďalší zaujímavý rast, počas ktorého otestoval doobeda hranicu 9000 dolárov. Následne však začal pomerne rýchlo klesať padajúc až k hodnote 8500 USD. Aktuálne to však vyzerá tak, že sa pripravuje na ďalší pokus prekonať psychologicky silnú hranicu 9 tisíc dolárov. Trhová kapitalizácia kryptomien je aktuálne 386 miliárd dolárov a trading volume za posledných 24 hodín 27 miliárd. Pre ilustráciu 3 víkendy dozadu bolo denné volume 3-krát nižšie.

Európska únia a regulácie

Európska únia vo štvrtok odsúhlasila nové pravidlá pre obchodovanie s kryptomenami, ktorých súčasťou je nariadenie, aby platformy obchodujúce s digitálnymi menami overovali totožnosť svojich zákazníkov. Ide o jeden z krokov, ktoré majú viesť k prísnejšiemu boju proti praniu špinavých peňazí. (coindesk.com)

Predpovede o budúcich cenách Bitcoinu

Portál investorplace.com spracoval článok o predpovediach budúcich cien Bitcoinu, ktorých autormi sú známi ľudia z kryptosveta. Spomenul Johna McAfeeho, podľa ktorého bude mať Bitcoin v roku 2020 hodnotu milión dolárov, Tima Drapera, ktorý BTC predpovedá hodnotu 250 tisíc dolárov do konca roku 2022, Chamatha Palihapitiyu, ktorý tvrdí, že do roku 2021 bude mať hodnotu 100 tisíc dolárov a do roku 2037 milión dolárov a tiež Jamesa Altuchera, ktorý predpovedá Bitcoinu hodnotu milión dolárov (podobne ako McAfee) už v roku 2020 (investorplace.com)

Prezident federálnej banky nemá kryptomeny v láske

Očakávaný budúci prezident Federálnej rezervnej banky v New Yorku povedal v rozhovore pre CNBC, že Bitcoin “nespĺňa základný test toho, čo by malo byť považované za menu”. John Williams, ktorý je v súčasnosti vedúcim Federálnej banky v San Franciscu, povedal, že mena má byť niečím, čo má hodnotu a že meny musia byť elastické, aby podporovali rôzne ekonomické a finančné podmienky. Zároveň vyjadril znepokojenie nad tým, že kryptomeny sú využívane na nezákonnú činnosť.

,,Nastavenie podmienok okolo Bitcoinu a iných kryptomien má v prvom rade problémy s podvodmi, praním špinavých peňazí a financovaním terorizmu,” vyhlásil (cointelegraph.com)

Ran NeuNer a McAfee avizujú býči trh

Ran NeuNer, pravidelný hosť v televízií CNBC a zakladateľ spoločnosti ONECHAIN CAPITAL, dnes ráno napísal na Twitteri “Bitcoin do utorka na 10 000 dolároch?“ Blížiaci sa bull market očakáva aj John McAfee, čoho dôkazom je jeho krátky no veľavravný tweet “Bull market prichádza. Držte sa na svojich stoličkách”.

BitHumb vydá vlastný token

Populárna juhokórejská burza Bithumb informovala o tom, že má v pláne vydať vlastný token Bithumb Coin. Urobiť tak chce prostredníctvom ICO, ktoré sa bude konať v Singapúre, nakoľko v Južnej Kórei sú počiatočné ponuky minci v rámci prísnych regulácii zakázané od záveru minulého roka. Trend tokenov, ktoré vydávajú burzy, rastie. Populárny je predovšetkým token najpopulárnejšej burzy na svete Binance Coin (BNB). K podobným krokom však pristupuje aj Huobi či Kucoin.

RedBUX: Kúpte teraz na BRIC INVEST a získajte 300% airdrop – PLUS 15% predpredajný bonus – PLUS Early Bird bonus!

Táto správa je sponzorovaná spoločnosťou BRIC Invest

Spoločnosti BRIC Invest sa zvýšili XRB tokeny a aj po ukončení predpredaja ponúka Red BUX ICO s obrovským bonusom. Do 30. apríla máte možnosť si kúpiť redBUX tokeny cez spoločnosť BRIC INVEST, aby ste získali predpredajný bonus v hodnote 15%, a navyše 300% airdrop + Early Bird bonus! Využiť túto akciu môžete na stránkach BRIC Invest. Viac info o Red Bux nájdete tu.

Využitie Red Bux virtuálnych mincí si môžete pozrieť v tejto infografike:

Infografika RedBux

Infografika RedBux

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne