Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (21.11.): Bakkt odložený, Lee stále bullish, Bitcoin oslabil za týždeň o 25%

Článok

Správy dňa - Bakkt, Bitcoin, Lee
Správy dňa - Bakkt, Bitcoin, Lee

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin oslabil za týždeň o 25%

Najhodnotnejšia kryptomena na svete Bitcoin oslabil za posledných 7 dní o 25% svojej hodnoty a aktuálne sa nachádza na úrovni 4500 dolárov. Smerom hore ho čaká ťažká cesta, najmä ak by sa pokúsil prekonať úroveň 6000 dolárov. Smerom dole to žiaľ vyzerá reálnejšie, najbližšou výzvou bude $4300. Kapitalizácia klesla pod 150 miliárd dolárov, altcoiny oslabujú a dominancia BTC na trhu presiahla 53%. V tomto ohľade to nie sú tohtoročné maximá, hoci Bitcoin tak nízko nebol už vyše 13 mesiacov, čo naznačuje, že altcoiny napriek veľkej depresii na celom trhu stále statočné bojujú.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

TIP: VIDEO DŇA: Našiel Bitcoin dno? Dá sa vôbec nájsť?

Bakkt odložený

O platforme Bakkt sme napísali na našom webe už viacero článkov. Mnohí jej spustenie považujú za azda väčšiu vec, než možné schválenie Bitcoin ETF. Aj preto bol pre bežných retailových investorov veľký šok, keď sme sa včera večer dozvedeli, že Bakkt svoje spustenie odkladá z 12. decembra 2018 až na budúci rok, konkrétne 24. január. Ak ste sa teda nádejali, že práve Bakkt bude spúšťačom bullrunu v závere roka, nuž, nevydalo. Zdôrazniť treba tiež to, že Bakkt nie je nijakým spôsobom viazaný ani k dátumu 24. január a ak v spoločnosti vyhodnotia, že ešte nenastal ten správny čas, termín sa môže pokojne odložiť aj na neskôr. Samotná firma odloženie spustenia platformy, na ktorej sa budú obchodovať prvé denné bitcoin futures s reálnymi BTC, odôvodňuje tým, že chce byť na spustenie platformy 100% pripravená a teda potrebuje viac času na prípravu. (twitter)

Ak chcete vedieť viac o Bakkt, prečítajte si tento náš článok >>>

Bakkt vysvetľuje, prečo ide do BTC

Spoločnosť Bakkt na svojom Twitteri dnes zverejnila aj odpoveď k častej otázke, ktorú jej adresujú a teda k tomu, prečo sa rozhodla práve pre bitcoin: ,,Bitcoin dnes pokrýva viac než polovicu celej trhovej kapitalizácie kryptomien a je považovaný za komoditu. Jeho deriváty sú v USA regulované CFTC. Ako najviac likvidná a najrozšírenejšia kryptomena na svete, a teda kryptomena, u ktorej sme sledovali najväčší dopyt od našich zákazníkov, bitcoin ponúka likvidný produkt, na ktorom môžu byť vybudované futures kontrakty.” (twitter)

Lee stále stojí za svojou upravenou predikciou

Tom Lee v úvode roka predpovedal, že hodnota bitcoinu dosiahne do konca roka 2018 úroveň aspoň 25 tisíc dolárov. V druhej polovici novembra, kedy je BTC najnižšie za vyše 13 mesiacov, to vyzerá ako utopistická myšlienka a tak aj tento rešpektovaný pro-kryptomenový stratég z Wall Street svoju predpoveď minulý týždeň znížil na “len” 15 tisíc dolárov. To však vtedy ešte netušil, že BTC padne pod 4500 dolárov. Lee si napriek tomu stále stojí za svojou predpoveďou, hoci priznáva, že všetky technologicky zamerané trhy (padajú aj akcie Amazonu, Facebooku, Netflixu či Google) zažívajú poriadne náročné obdobie.

Lee v rozhovore pre CNBC vyjadril presvedčenie, že práve inštitucionálni investori sa v prípade Bitcoinu postarajú o ďalší rast kryptomien. Poukázal popri tom na očakávané spustenie platformy Bakkt a jasnejšiu regulačnú politiku. ,,Keď budeme mať jasnosť v reguláciách, myslím si, že inštitúcie sa budú v oblasti kryptomien cítiť pohodlnejšie,” poznamenal.(cointelegraph)

Bitcoin má gigantický potenciál, tvrdí Bogart

Spencer Bogart, ktorý je partnerom v spoločnosti Blockchain Capital, verí, že Bitcoin má napriek silnému medvediemu trhu stále veľký potenciál. Uviedol to 19. decembra v rozhovore pre Bloomberg. Expert na rizikové investície v rozhovore tiež potvrdil, že je stále fanúšikom prioritne jednej kryptomeny – Bitcoinu, u ktorého vyzdvihol jeho veľkosť siete a fakt, že je 5 krát väčší než druha najhodnotnejšia kryptomena. Poukázal aj na to, že komunita podľa neho nesprávne stále hľadá „ďalší Bitcoin“ čo nazval „nebezpečnou hrou“. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.