Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (20.9.): NASDAQ či kríza, ktorá „nakopne“ kryptomeny?

Článok

NASDAQ - správy dňa
NASDAQ - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Pripravuje sa NADSAQ na vstup do kryptomien?

Súčasný trh s kryptomenami potrebuje pre spustenie bullrunu nový impulz, ktorý by mohol podľa mnohých prísť prípadným schválením Bitcoin ETF americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC). Schválenie ETF však môže ale aj nemusí prísť (alebo môže prísť až o niekoľko mesiacov či rokov). Ďalším impulzom, ktorý by mohol pomôcť “nakopnúť” trh by mohol byť vstup veľkého inštitucionálneho hráča do tohto trhu. Napríklad americkej burzy NASDAQ, ktorá je druhou najväčšou na svete a ktorej kroky to čoraz viac naznačujú. NASDAQ pripravuje analytický nástroj na predpoveď budúcich cien kryptomien a najnovšie má záujem o odkúpenie švédskej krypto-friendly burzy Cinnober. Nová akvizícia NASDAQ by mohla vyjsť na 190 miliónov dolárov. (bitcoin)

Japonská burza terčom veľkého hackerského útoku

Japonská kryptozmenáreň Zaif sa stala terčom hackerského útoku, počas ktorého boli ukradnuté kryptomeny v hodnote 59 miliónov dolárov. Hackerom sa podarilo ukradnúť 4,5 miliardy jenov od používateľov hot wallets a 2,2 miliardy jenov z aktív spoločnosti, čo predstavuje dokopy vyššie spomínanú cenu v amerických dolároch. Technici Zaif zistili útok 17. septembra a následne pozastavili vklady a výbery. Terčom útokov hackerov boli najmä kryptomeny Bitcoin Cash (BCH), MonaCoin (MONA) a Bitcoin (BTC). (cointelegraph)

Prestížne univerzity sa zaujímajú k kryptomeny a blockchain

New York University (NYU) sa stane prvou univerzitou v USA, ktorá ponúkne študentom ako hlavný predmet blockchain technológiu. Informovala o tom vo svojich správach CBS. Program má poskytovať NYU Stern School of Business, ktorá bude tiež priekupníkom v ponuke vysokoškolských kurzov v oblasti kryptomien a blockchainu. Kryptozmenáreń Coinbase minulý mesiac uviedla zaujímavý fakt, že už takmer polovica z TOP50 svetových univerzít má minimálne jednu triedu, ktorá sa venuje kryptomenám a blockchainu. (cointelegraph)

Ďalšia kríza príležitosťou pre kryptomeny?

Podľa článku, ktorý uverejnil portál CCN.com, by mohli kryptomeny nájsť svoje výraznejšie uplatnenie v období príchodu novej finančnej krízy, o ktorej sa hovorí čoraz intenzívnejšie. V prípade jej prepuknutia by totiž najmä “mileniáli“, čiže mladá generácia, hľadali alternatívne spôsoby investície a práve kryptomeny by boli z ponuky najatraktívnejšie. Mileniáli sa pritom o kryptomeny zaujímajú intenzívne už dnes. Podľa nedávnej štúdie o nich vie už 80% Američanov z tejto vekovej kategórie a mnohí z nich nejaké vlastnia. Nová finančná kríza by mohla vypuknúť v priebehu niekoľkých najbližších rokov a spôsobiť ju mala výrazne rastúca bublina aktív ako sú napríklad akcie či dlhopisy. (ccn)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne