Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (20.7.): Bitcoin požiera ostatné kryptomeny, tie krvácajú

Článok

Bitcoin požiera altcoiny - správy dňa
Bitcoin požiera altcoiny - správy dňa

 Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Bitcoin požiera ostatné kryptomeny

Už dlhú dobu sme nevideli takú dominanciu Bitcoinu na trhu s kryptomenami ako je práve teraz. Podľa aktuálnych údajov portálu CoinMarketCap má najhodnotnejšia kryptomena na svete 45% podiel na celom trhu, kým ešte v úvode mája to bolo približne 35% a podobné čísla okolo 36-38% sme videli aj v úvode júna. Aktuálne však BTC ostatné altcoiny doslova vyciciava. Dôsledkom tohto je, že za posledných 7 dní v páre s Bitcoinom oslabili z TOP20 kryptomien všetky s výnimkou Stellaru (+29%), Cardano (+15%) a Dash (+2%).

Výrazne si pohoršili napríklad Ethereum (-10%), XRP (-12%), IOTA (-12%), NEO (-11%), Ethereum Classic (-14%), Litecoin (-7%) Binance Coin (-15%) či VeChain (-35%).

Fortune zaradil do “TOP 40 under 40” 5 ľudí z oblasti kryptomien

V tradičnom rebríčku magazínu Fortune, ktorý vybral 40 najúspešnejších respektíve najvplyvnejších mladých ľudí pod 40 rokov, sa umiestnili piati z oblasti kryptomien:

20. miesto: Brian Armstrong, 34-ročný generálny riaditeľ hlavnej americkej kryyptozmenárne Coinbase (minulý rok skončil na desiatom mieste)
22. miesto: Vitalik Buterin, 24-ročný zakladateľ Ethereum, druhej najhodnotnejšej kryptomeny na svete
25. miesto:  Pavel Durov, 33-ročný ruský developer, ktorý založil Telegram, pre ktorý v rámci ICO vyzbieral 1,7  miliardy dolárov, aby mohol vydať natívny token
24. miesto: Vlad Tenev (31) a Baiji Bhatt (33), spoluzakladatelia aplikácie Robinhood, ktorá od februára ponúka platformu na obchodovanie s kryptomenami v niektorých štátoch USA s nulovými poplatkami

(cointelegraph)

Hayes chce test na 5000$, kým pôjdeme “To the Moon!”

Arthur Hayes, generálny riaditeľ BitMEX si stále myslí, že Bitcoin môže ešte klesnúť k hodnote 5000 dolárov, kým sa vydá na cestu k dosiahnutiu ceny 50 000 dolárov do konca roku 2018. Viac o tom píšeme v tomto článku.

Novogratz: Globálne prijatie kryptomien príde o 5 či 6 rokov

Bývalý obchodník z Wall Street, miliardár Mike Novogratz si myslí, že masové prijatie kryptomien a technológie blockchain nepríde skôr než do piatich či šiestich rokov. Zakladateľ kryptoinvestičnej spoločnosti Galaxy Digital to povedal počas konferencie Beyond Blocks v Južnej Kórei, na ktorej však zároveň uviedol, že očakáva, že mnoho inštitúcii prejde do tohto odvetvia už v najbližších dvoch či troch rokoch. Minimálne polovica desaťročia však bude potrebná na to, aby si ľudia zvykli na novú technológiu a osvojili si ju. (cointelegraph)

HSBC je v prípade kryptomien opatrná

Jeden z najvyšších predstaviteľov banky HSBC Josh Bottomley v rozhovore pre Forbes priznal, že banka pozorne sleduje kryptomeny, no aktuálne nie je v stave, že by plánovala vstúpiť do tejto oblasti a investovať do nich. Bottomley však priznal, že existujú prípady tokenov alebo coinov, ktoré sú skutočne užitočné pre určitý účel. Hoci HSBC zostáva naďalej ostražitá voči kryptomenám, pokiaľ ide o technológiu blockchain, testuje jej potenciál vo využití rôznych aplikácií. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.