Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (2.8.): Tom Lee bude prijímať Bitcoin, JP Morgan vníma kryptomeny vážne

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Morgan Stanley vníma kryptomeny čoraz vážnejšie

Mnohonárodná investičná banka Morgan Staley si najala nezávislého odborníka na obchodovanie s kryptomenami. Ide o 12-ročného veterána spoločnosti Credit Suisse Andrewa Peela, ktorého vymenovala za vedúceho trhu s digitálnymi cennými papiermi. Peel je označovaný za experta na Bitcoin a kryptomeny a je považovaný za veľkého zástancu digitálnych mien. Je to ďalší signál, že Morgan Stanley začína vnímať kryptomeny veľmi vážne a vzhliada smerom k novovznikajúcemu priemyslu, čo je v silnom kontraste s vyhláseniami JP Morgan v predchádzajúcich rokoch, kedy jej predstavitelia hovorili o Bitcoine najmä ako o bubline. (cointelegraph)

Nová akvizícia japonského giganta

Japonský finančný gigant SBI Holgings získal 12-percený podiel v spoločnosti Clear Markets, ktorá v USA vyvíja elektronickú obchodnú platformu na obchodovanie derivátov kryptomien, ktorá bude zameraná na inštitucionálnych investorov. Clear Markets je držiteľom licencie SWF pre obchodovanie s komoditami (CFTC) a obchodovanie s derivátmi vo Veľkej Británii a 32 krajinách Európy. (cointelegraph)

Firma Toma Leeho začne prijímať Bitcoin

Spoločnosť Fundstrat Global Advisors, ktorej zakladateľom je Tom Lee a jej špecializáciou je najmä trh s kryptomenami, bude doteraz prijímať platby za svoje služby aj prostredníctvom samotného Bitcoinu. Platby bude možné realizovať prostredníctvom služby BitPay. Fundstrat vysvetľuje, že tento krok pomôže výrazne klientom z Ázie, Afriky a Latinskej Ameriky, ktorí doteraz mali veľký problem dostáť sa k platenému obsahu ich firmy.

Rýchle správy

AUSTRÁLIA: Vláda austrálskej provincie Queensland podporí kryptostartup TavelbyBit, ktorý by mal za pomoci kryptomien prispieť k rozvoju cestovného ruchu v tejto oblasti.

BITCOIN CASH: Bitcoin Cash (BCH) dnes oslavuje prvé narodeniny od hard forku Bitcoinu. Jeho hodnota je 752 dolárov a v rebríčku najhodnotnejších kryptomien je na štvrtom mieste za Bitcoinom, Ethereum a XRP. Na svojom vrchole 20.decembra 2017 mal BCH hodnotu 4 091 dolárov.

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.