Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (2.7.): Zažíva Bitcoin rýchlejšiu verziu korekcie z roku 2014?

Článok

Správy dňa - GRAF
Správy dňa - GRAF

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Zažíva Bitcoin rýchlejšiu verziu korekcie z roku 2014?

Quartz opäť spomenul graf, ktorý porovnáva strednodobý cenový trend Bitcoinu v rokoch 2014 a 2018. Na základe pohybu Bitcoinu od decembra 2017 do júna 2018 sa zdá, že súčasná korekcia by mohla byť kratšia, než tá ktorá prišla v roku 2014. Quartz tvrdí, že ak sa súčasný graf Bitcoinu (2018) porovnáva s grafom Bitcoinu od decembra 2013 do januára 2015 (2014), cenový trend sa javí takmer identický s cenovým trendom v roku 2014, avšak s tým rozdielom, že je rýchlejší (aby sa grafy na seba výraznejšie podobali je nutné ich “stlačiť”). Nápadne to teda vyzerá tak, že Bitcoin zažíva svoju “rýchlejšiu verziu korekcie z roku 2014”.

Graf korekcie BTC 2014 a 2018

Graf korekcie BTC 2014 a 2018

Stlačený graf - podobnosť je vidieť zreteľnejšie

Stlačený graf – podobnosť je vidieť zreteľnejšie

Arthur Hayes, CEO Bitmexu povedal v rozhovore pre Fast Money na CNBC, že dno Bitcoinu očakáva niekde medzi 3000-5000 dolármi, pričom si myslí, že Bitcoin stále môže v tomto roku dosiahnuť aj cenu 50 tisíc dolárov. (ccn)

Žiadny rýchly “To The Moon“, tvrdí japonský ekonóm

Ekonóm Yukio Noguchi z výskumného centra Business and Finance Waseda University sa domnieva, že už nikdy sa nedočkáme takého raketového nárastu hodnoty Bitcoinu, aký sme sledovali v minulom roku. Dôvodom sú podľa neho Bitcoin Futures, ktoré spôsobili pokles cien a teraz sa trh vracia k normálnym hodnotám. Taktiež predpokladá, že cena BTC pôjde ešte nižšie, nakoľko to očakáva väčšina investorov. (bitcoin)

Kontroverzný Tezos  spustil beta sieť

Tezos Foundation, ktorá v júli 2017 získala v rámci svojho ICO rekordných 232 miliónov dolárov, oznámila, že 30. júna konečne spustila svoju beta sieť. Tezos je spájaný so súdnym sporom, v ktorom sa rieši otázka, či by Komisia pre cenné papiere a burzu (SEX) mala alebo nemala považovať tokeny Tezos za cenné papiere. Tezos je vnímaný za kontroverzný aj z dôvodu, že po ukončení ICO odložil uvoľnenie tokenov investorom pre údajný spor medzi spoluzakladateľmi Arthurom a Kathleenom Breitemanom a prezidentom predstavenstva spoločnosti Johannom Geversom. (cointelegraph)

Prvá investičná kryptobanka v Rusku

Zástupcovia ruského poskytovateľa platobných služieb Qiwi vytvorili prvú krypto-investičnú banku na ruskom trhu. Projekt zvaný HASH poskytne projekty hodnotenia, vyhľadávania a vstupu na trh, teda atribúty typické pre firmy investičného bankovníctva navrhnuté tak, aby apelovali na veľkých investorov. (ccn)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.