Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (2.6.): Bitcoin konečne nad $7600, EOS rastie pred spustením mainnetu

Článok

Bitcoin - správy dňa
Bitcoin - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin konečne nad $7600

Bitcoinu sa po pár dňoch konečne podarilo dostať nad hodnotu 7600 dolárov, v čoho dôsledku sa trhová kapitalizácia kryptomien blíži k hranici 350 miliárd dolárov. Pomaly rastie aj hodnota ostatných kryptomien, drvivá väčšina z nich je za posledných 24 hodín v zelených číslach. Najväčším skokanom za posledných 7 dní je IOTA, ktorá poslnila až o 23%. Naopak TRON, ktorý spustil 31. Mája vlastný mainnet, stratil za toto obdobie 15%.

Rýchle správy

EOS má na dnes naplánované spustenie vlastného mainnetu. Trh na to reaguje zatiaľ veľmi pozitívne, čoho dôkazom je nárast hodnoty EOS o 16% za posledných 24 hodín

Včera sa mohlo vlastníkom platobných kariet VISA stať, že nemohli zaplatiť za účet svojou kartou. VISA, ktorá spracováva viac ako 150 miliónov transakcií denne, mala chybu v systéme, ktorá ovplyvnila platby kartou v Európe a vo Veľkej Británii. V súvislosti s týmito problémami sa spomínalo, že takýto problém by decentralizovaného charakteru kryptomien nemohol nikdy nastať

Estónsko sa rozhodlo odstúpiť od svojho plánu vytvoriť národnú kryptomenu. Toto rozhodnutie padlo na základe kritiky prezidenta Európskej centrálnej banky Maria Draghiho, ktorý je proti tomu, aby členský štát Európskej únie rozmýšľal nad zavedením vlastnej digitálnej meny

Holandské dátové centrum ITB2 začalo s výskumom, ktorý má otestovať vplyv blockchain technológii, pokiaľ ide o spotrebu energie

Burza Huobi spúšťa prvý kryptomenový obchodný fond na svete (ETF) zameraný na retailových investorov

Dan Morehead, zakladateľ Pantera Capital, v rozhovore pre CNBC uviedol, že teraz je ideálny čas na nákup kryptomien. ,,Z nášho pohľadu sú všetky kryptomeny aktuálne veľmi lacné,” uviedol.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.