Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (2.5.): Je Blockchain preceňovaný?

Článok

Správy dňa a Blockchain
Správy dňa a Blockchain

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Kryptomeny nie sú rizikom pre svetovú ekonomiku

Podľa správy Medzinárodného menového fondu (MMF) nepredstavujú kryptomeny v súčasnosti riziko pre svetovú ekonomiku. Viac si o tom prečítajte v tomto našom článku.

Samoregulačná asociácia apeluje na britských poslancov

Samoregulačná obchodná asociácia CryptoUK oslovila niekoľkých britských poslancov, aby obhajovali zavedenie nových vhodných spravodlivých regulácií v kryptopriestore. Združenie, ktoré vo februári tohto roka založili obchodné platformy eToro, Coinbase, CryptoCompare, CEX.IO, BlockEx, CoinShares a CommerceBlock predložilo svoje písomné návrhy na regulácie ministerstvu financií. Zavedenie ich návrhov by malo okrem iného brániť praniu špinavých peňazí prostredníctvom kryptomien a ochraňovať spotrebiteľov.  (cointelegraph.com)

Je Blockchain preceňovaný?

Britský poslanec Martin Walker, ktorý riadi think-tank, ktorý má za cieľ zlepšiť kvalitu rozhodovacích procesov vedúcich predstaviteľov, povedal vo svojej reči, že technológia Blockchain je preceňovaná a môže ponúknuť len málo z toho, čo sa o nej hovorí, pokiaľ ide o prínosy pre finančný sektor.

,,Som viac ako 20 rokov v bankovom sektore. Blockchain je v móde ale v mojej kariére som videl veľa módnych veci. Keby sa 10 percent z toho, čo som počul stalo skutočnosťou, mali by sme úžasné banky, ktoré fungujú za jednu libru týždenne,” skonštatoval. (cointelegraph.com)

CoinMarketCap oslavoval piate narodeniny

Portál CoinMarketCap, ktorý pozná azda každý, kto zakopol o kryptomeny, oslavoval 30. apríla piate narodeniny. Za toto obdobie sa stal 175. najnavštevovanejšou stránkou na svete.

,,Keď sme uviedli CoinmarketCap v roku 2003 do prevádzky, sledovali sme sedem kryptomien a len niekoľko burzových trhov s kapitalizáciou približne 1,6 miliardy USD. Od 1. mája 2018 sledujeme viac ako 1600 kryptomien a 200 búrz s celkovou trhovou kapitalizáciou viac ako 400 miliárd dolárov,” pochválila sa spoločnosť.

CoinMarketCap pri tejto príležitosti prešiel aj menším redizajnom a dočkal sa nového loga. Taktiež vydal novú aplikáciu pre iOS.  (cointelegraph.com)

Južná Kórea berie kryptomeny vážne

Kórejská centrálna banka oznámila, že zvažuje zahrnúť kryptomeny a Blockchain aplikácie do svojho plánu na vybudovanie spoločnosti bez hotovosti. Viac si o tom prečítajte v tomto našom článku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.