Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (2.3.): Anketa McAfeeho, dobré správy TRON (TRX) či Goldman Sachs o bubline

Článok

John McAfee a Tron
John McAfee a Tron

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Piatkové správy dňa zo sveta kryptomien

Tron má viaceré dobré správy

Viaceré dobré správy ovplyvnili aktuálnu cenu kryptomeny Tron (TRX), ktorá v priebehu posledného týždňa posilnila o 22% a za posledných 24 hodín o takmer 14%. Dôvodov je viacero. Tým prvým je zalisovanie tokenu TRX na burzách UPbit a Bittrex. Druhým je oznámenie o skoršom spustení hlavnej siete Tron, 31. mája, pričom pôvodne sa mala spustiť až 1. júla. Tron okrem toho od 31. marca spúšťa testovaciu sieť. Nová sieť TRON prinesie rýchlejšie a mimoriadne lacné transakcie, pričom sa zbaví závislosti od Ethereum Blockchainu.  Čo sa týka rýchlosti transakcií, Tron v tomto smere prekoná len Ripple. (globalcoinreport.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Anketa Johna McAfeeho

John McAfee, ktorého na Twitteri sleduje takmer 800 tisíc ľudí, urobil anketu, v ktorej sa spýtal svojich fanúšikov na to, akú hodnotu má ich aktuálne kryptomenové portfólio. 36% ľudí odpovedalo, že nižšiu než 3 000 dolárov, 23% medzi 3 000 až 10 000 dolármi, 12% medzi 10 000 a 20 000 dolármi a až 29% ľudí má portfólio v hodnote viac než 20 tisíc dolárov. V ankete odpovedalo doteraz výše 54 tisíc ľudí. (twitter.com)

Lov po ukradnutých NEM tokenoch

Zamestnanci zo spoločnosti BIG Blockchain Intelligence Group Inc. vysledovali niektoré z 534 miliónov dolárov v hodnote kryptomeny NEM, ktoré bola ukradnuté 26. januára z japonskej burzy Coincheck. 24 miliónov týchto NEM tokenov sa aktuálne nachádza v japonskej zmenárni Zaif, ktorá je povinná potvrdiť totožnosť zákazníka, čo môže prispieť k objasneniu zločinu. Ďalšie tokeny sa hackeri snažili presunúť do zmenárne v kanadskom Vancouveri. Nakoľko sa ukradnuté NEM tokeny dajú vystopovať, hackeri majú problém ich premeniť na fiat. Je totiž pravdepodobné, že vtedy by sa podarila odhaliť ich totožnosť. (cointelegraph.com)

Rusi menia postoj ku kryptomenám

Ruskí predstavitelia urobili niekoľko zmien a doplnení k návrhu zákona o digitálnych finančných aktívach, ktorý pripravuje Ministerstvo hospodárskeho rozvoja Ruskej federácie. Medzi hlavné úpravy patrí prerušenie dane z príjmov z digitálnych mien a desaťnásobné zvýšenie limitu pre jednotlivé investície do ICO. Pôvodne bolo navrhnutých 50 tisíc rubľov (cca 900 dolárov), po novom je to 50 000 rubľov (cca 9000 dolárov). Pracovná skupina tiež navrhuje, aby ruskí investori do kryptomien mohli mať otvorené účty na zahraničných kryproburzách ako tiež mohli nakupovať ICO v zahraničí. (cointelegraph.com)

Lichtenštajnska banka ponúka investície do kryptomien

Lichtenštajnská Bank Frick ponúka priame investície a úschovu piatich kryptomien Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple a Ethereum. Cieľovou skupinou sú profesionálni účastníci trhu a finanční sprostredkovatelia. (cointelegraph.com)

Goldman uschováva ďalšie dve kryptomeny

Spoločnosť Goldman, ktorá je najväčšou svetovou sieťou na úschovu a prenos zlata, uschováva  ďalšie dve kryptomeny. Okrem Bitcoinu oznámila, že teraz pridáva úložisko pre Bitcoin Cash a Ethereum. Spoločnosť uskladňuje a zabezpečuje tieto kryptomeny v off-line úložisku s privátnymi kľúčmi uloženými v hardvérovej peňaženke chránenej heslom. (cointelegraph.com)

Singapur dôkladnejšie skúma možnosti regulácie

Centrálna banka Singapuru podľa informácií Reuters zmenila svoj názor o praktickom prístupe ku kryptomenám a dôkladnejšie skúma spôsoby ich regulácie. ,,Posúdime, či nie sú potrebné dodatočné predpisy na ochranu spotrebiteľov,” povedal počas svojho štvrtkového príhovoru zástupca riaditeľa menového úradu Singapuru Ong Chong Tee. Singapur je zatiaľ vnímaný ako jedno z najtolerantnejších prostredí pre kryptomeny a Blockchain technológiu. (cointelegraph.com)

Goldman Sachs o bubline a vplyve kryptomien na globálnu ekonomiku

Podľa Mossavar-Rahmani zo spoločnosti Goldman Sachs sú kryptomeny v súčasnom formáte bublina, pričom Ethereum je podľa grafu ešte väčšia bublina než Bitcoin. Keď táto bublina praskne, nemalo by to viesť ku globálnej finančnej kríze, pretože kryptomeny tvoria len malú časť globálnej ekonomiky. ,,Kryptomeny zohrávajú malú úlohu v globálnej ekonomike, či už ich porovnáte s HDP Spojených štátov amerických alebo globálnym HDP, je to menej ako 1% svetového HDP,” povedala, pričom dodala, že keď táto bublina praskne, niektorých ľudí to bude poriadne bolieť. ,,Ale je to veľmi veľmi mala časť svetového HDP,“ zopakovala.  (cointelegraph.com)

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.