Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (2.10.): Ripple oficiálne spustilo xRapid, čo to prinesie XRP?

Článok

Správy dňa a Ripple
Správy dňa a Ripple

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Na trhu sa toho veľa nedeje

Za posledné dva dni sa na trhu s kryptomenami výraznejšie pohyby cien neudiali. Bitcoin stratil približne pol percenta, ale stále sa nachádza okolo úrovne 6600 dolárov. Zdá sa, že na jeho ďalší pohyb čakajú aj ostatné významne kryptomeny, keďže ani tie nezaznamenali výraznejšie pohyby. Výnimkou je azda Ripple (XRP), ktoré oslabilo o 4 percenta. Súvisieť do môže so spustením komerčného produktu xRapid, kedy špekulanti mohli predávať svoje tokeny v zisku. Nedávne oznámenie spustenia tohto produktu totiž vyvolalo výrazné posilnenie hodnoty tejto kryptomeny. Trhová kapitalizácia je nad 220 miliardami dolárov a dominancia Bitcoinu je 51,5%.

xRapid od Ripple oficiálne spustený!

Platobná platforma spoločnosti Ripple xRapid je od 1. októbra oficiálne dostupná na komerčné použitie. xRapid je produkt určený na urýchlenie medzinárodných platieb a zároveň eliminuje potrebu predbežne financovaného nostro účtu. Produkt získava likviditu na burze z digitálnej meny XRP, čím sa cezhraničné transakcie stávajú výrazne rýchlejšie a v porovnaní s tradičnými metódami aj omnoho lacnejšie. Pilotná fáza bola spustená v máji, pričom ju testovalo viacero finančných inštitúcii na čele s MeruryFX a Cuallix. Tí podľa zverejnených údajov zaznamenali úspory transakcii od 40 po 70 percent a taktiež urýchlili vybavenie transakcii z priemeru 2-3 dní na niečo viac ako dve minúty. Hodnota kryptomeny XRP vďaka oznámeniu o blížiacom sa spustení výrazne posilnila najmä medzi 21. septembrom a 26. septembrom vďaka čomu sa na určitý čas stala druhou najhodnotnejšou za Bitcoinom. Hodnota XRP by mohla dlhodobo rásť za predpokladu, že si finančné inštitúcie osvoja tento produkt. (cointelegraph)

Minister financií Veľkej Británie: Blockchain môže pomôcť pri brexite

Britský minister financií Philip Hammond povedal, že otázka obchodovania cez írsku hranicu po tom, ako Veľká Británia vystúpi z Európskej únie, by mohla byť vyriešená prostredníctvom blockchain technológie. Povedal to na konferencii v Birminghame, kde rozprával o novej technológii, ktorá sa stáva dostupnejšou pre masy. Veľká Británia má v úmysle opustiť colnú úniu Európskej únie, čo si bude vyžadovať hraničné kontroly medzi Severným Írskom, časťou Spojeného kráľovstva a Írskom a to z toho dôvodu, že Írsko ostáva členom Európskej únie. Implementácia blockchainu by mohla byť nástrojom na vyriešenie írskej hraničnej otázky, pretože blockchain umožňuje, aby sa pohyb výrobkov zaznamenával transparentne a bez zmien. Príkladom môže byť logistické riešenie giganta Maersk, ktorý v spolupráci s IBM rozbehol projekt založený na blockchaine zahŕňajúci 94 organizácii, pričom doteraz bolo vďaka nemu zaznamenaných 154 miliónov námorných transakcii. (cointelegraph)

Bill Clinton vyzdvihol potenciál blockchain technológie

Bývalý americký prezident Bill Clinton vyhlásil, že možnosti blockchainovej technológie sú skvelé. Povedal to počas výročnej konferencie, ktorú organizovala spoločnosť Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP. Clinton hovoril na túto tému s Geneom Sperlingom, ktorý bol jeho ekonomickým poradcom v rokoch 1996-2001. Clinton dostal prvý Bitcoin v roku 2016, kedy mu ho venoval technologický podnikateľ Matthew Roszak. Jeho manželka Hillary Clintonová sa však počas kampane pred prezidentskými voľbami, v ktorých neuspela v boji s republikánskym kandidátom Donaldom Trumpom, rozhodla neprijímať žiadne dary na kampań prostredníctvom kryptomien. (cointelegraph)

Rýchle správy

SHAPESHIFT: CEO kryptozmenárne ShapeShift Erik Voorhees ostro poprel informácie Wall Street Journal, podľa ktorých bola táto zmenáreň využitá na pranie špinavých peňazí v hodnote približne 9 miliónov dolárov. Wall Street tvrdil, že celkovo bolo zneužitých 46 kryptomenových búrz s celkovou čiastkou na “prepranie“ v hodnote 88,6 milióna dolárov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.