Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (19.9.): Altociny rastú, najviac sa darí XRP

Článok

Správy dňa - altcoiny
Správy dňa - altcoiny

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Altociny rastú, najviac sa darí XRP

Bitcoin sa zotavuje z ďalšieho pádu a aktuálne sa drží nad hranicou 6300 dolárov. Priestor poskytol za posledných 24 hodín aj altcoinom, ktore začali mierne posilňovať. Najväčším skokanom je XRP, ktorého hodnota voči doláru vzrástla o 20% a voči BTC o 18%. Ripple (XRP) pomohla najmä správa o blížiacom sa komerčnom spustení produktu xRapid. Darí sa aj Cardano (ADA), ktoré posilnilo o krásnych 13%. V podstate všetky väčšie kryptomeny sú voči BTC za posledný deň v zelených číslach, čo viedlo k tomu, že dominancia BTC na trhu s kryptomenami klesla na 55%.

GP New Yorku: Kryptozmenárne sú rizikové pre možnú manipuláciu

Nová správa zverejnená kanceláriou generálneho prokurátora New Yorku Erica T. Schneidermana tvrdí, že kryptomenové zmenárne sú zraniteľné manipuláciou, konfliktom záujmov a inými rizikami pre spotrebiteľov. Pred vypracovaním správy bolo skúmaných 10 kryptomenových platforiem so sídlom v USA a v zahraničí. Štúdia zistila, že absencia prijatých metód auditu virtuálnych aktív vedie k nedostatku konzistentného a transparentného prístupu k nezávislému auditu digitálnej meny obchodovanej na burzách. To spôsobuje, že finančné prostriedky zákazníkov držané na účtoch zmenárni sú vystavené riziku útokov hackerov alebo krádeže. (cointelegraph)

Poslanci v Spojenom kráľovstve volajú po regulácií

Výbor vlády Veľkej Británie vyzýva na reguláciu kryptomien s cieľom chrániť investorov. Výbor poslancov snemovne v Dolnej komore vyzýva na riešenie niektorých problémov súvisiacich s kryptomenami ako je napríklad cenová volatilita, slabá ochrana spotrebiteľa, riziko útokov hackerov a pranie špinavých peňazí. Výbor vyzval organ finančného správania (FCA), aby dohliadal na tento sektor, avšak FCA v súčasnosti nemá právo na to, aby regulovala emitentov digitálnych aktív. (cointelegraph)

Rýchle správy

COINBASE: Americká zmenáreň Coinbase získala do svojho tímu Michaela Liho, bývalého riaditeľa spoločnosti LinkedIn.

ICO: Francúzi prijali legislatívny rámec pre ICO.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.