Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.
Štvrtkové správy zo sveta kryptomien
Charlie odporúča pred Litecoinom investíciu do Bitcoinu
Charlie Lee, ktorý je zakladateľom kryptomeny Litecoin, napísal na twitteri zaujímavú myšlienku: ,,Dokopy tu bude približne 21 miliónov Bitcoinov. To nie je ani toľko, aby mohol jeden Bitcoin vlastniť každý milionár na svete. Takže kým kúpite iný coin (vrátane Litecoinu), pokúste sa dosiahnuť, aby ste mali aspoň 1 BTC. Keď budete mať jeden Bitcoin, potom kúpte všetky shitcoiny, ktoré chcete.” Kuriózne krátko po tomto tweete zaznamenal Bitcoin výrazný nárast hodnoty, na čo Lee zareagoval doplňujúcim vtipným tweetom: ,,Toto sa stane, keď všetci moji followers kúpia 1 BTC“. (ambcrypto)
Stratil Bitman svoju dominanciu?
Kanadská spoločnosť Hut 8 zameraná na ťažbu Bitcoinu, oznámila dokončenie svojej druhej ťažobnej prevádzky. Hut 8 v tlačovej správe tvrdí, že “farma“ na ťažbu kryptomien bola dokončená v dostatočnom predstihu pred septembrovým deadline a CEO spoločnosti Andre Kiguel uviedol, že sa stala najväčším kryptoobchodníkom na svete. Spoločnosť zároveň uvádza, že od spustenia ťažby v decembri minulého roka vyťažila okolo 1900 Bitcoinov (BTC). Ak sú vyhlásenia spoločnosti z Toronta naozaj pravdivé, jej kapacity sú väčšie než má čínsky Bitman, ktorý je všeobecne považovaný za najväčšieho giganta v oblasti ťažby BTC. (cointelegraph)
Kryptomeny komplikujú regulácie. V priebehu času sú cennými papiermi i komoditami
V americkej snemovni reprezentantov Spojených štátov na verejnom pojednávaní 18. júna zhodli na tom, že digitálne aktíva (kryptomeny) komplikujú tvrdé a rýchle rozlíšenie existujúcich regulačných rámcov. Okrem iného bolo uvedené napríklad to, že v čase investície do kryptomien v ich “pred-funkčnom období”, teda v čase vývoja a ICO, ide o investičnú zmluvu a teda cenné papiere, ktoré ma regulovať SEC. Keď sa však tokeny dostanú do decentralizovanej siete, ako je napríklad Ethereum, stanú sa komoditou, ktorá má byť zas regulovaná Komisiou pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC). Inak povedané kryptomeny menia svoj regulačný status, pretože prechádzajú z jedného kontextu do druhého, čo spôsob ich regulácie výrazne komplikuje. (cointelegraph)
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Miliardár Ken Griffin neverí kryptomenám. Vraj ich nepotrebujeme
Ken Griffin, generálny riaditeľ a zakladateľ hedžového fondu Citadelle, zopakoval svoj negatívny názor na Bitcoin. V rozhovore pre CNBC uviedol, že mladá generácia by mala robiť niečo produktívnejšie, než investovať svoje peniaze do digitálnych mien. ,,Nemám žiadneho správcu portfólia, ktorý by mi povedal, že by sme mali nakupovať kryptomeny. Ani jedného jediného,” vyhlásil a dodal: ,,Nepotrebujeme kryptomeny. Sú tu riešenia, ktoré vyriešia problémy (aj bez nich),” dodal. (cointelegraph)
Silbert si myslí, že medvede vyčerpali energiu
Barry Silbert, zakladateľ a generálny riaditeľ Digital Currency Group, uviedol v rozhovore pre CNBC, že Bitcoin ukazuje znaky býčieho trhu. Podľa Silberta aktuálne mieri do Bitcoinu množstvo inštitucionálnych peňazí, ktoré čakali a hľadali príležitosť, kedy je správy čas na vstup na trhu. Napokon údajne medvede “vyčerpali svoju energiu”. (ambcrypto)
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.