Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (19.6.): Zbohom GDAX, vitaj Coinbase Pro

Článok

Správy dňa GDAX
Správy dňa GDAX

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

GDAX končí, prichádza Coinbase Pro

,,V piatok 29. júna ohlasuje GDAX zbohom a víta Coinbase Pro,” oznámil na Twitteri GDAX, čím len podčiarkol dlhšie avizovanú novinku, že Coinbase ukončuje funkčnosť svojej obchodnej platformy GDAX, ktorú nahradí modernejšia platforma Coinbase Pro. Tá bude špeciálne určená pre trejderov s kryptomenami. ,,Coinbase Pro je viac ako nové meno. Je to produkt úplné oddaný špecifickým potrebám trejderov s kryptomenami,” opisuje novinku Coinbase. (ambcrypto)

Square získal v New Yorku BitLicense

Poskytovateľ finančných služieb Square získal v New Yorku od ministerstva finančných služieb (NYDFS) licenciu zvanú BitLicense, na základe ktorej môžu teraz obyvatelia metropoly USA obchodovať s Bitcoinom v aplikácií Cash App. Obchodníci, ktorí používajú túto aplikáciu, budú môcť prijímať Bitcoin ako spôsob platby. (cointelegraph)

Binance podporí nové kryptostartupy

Maltská burza s akciami MSE oznámila, že ktyptoburza Binance podporí nový program na podporu fintech firiem a kryptostartupov. Program MSX FinTech Accelerator sa zameriava na podporu začínajúcich firiem a podnikateľov, aby sa stali konkurencieschopnejšími. V rámci programu budú spoločnostiam poskytované služby ako sú interné účtovníctvo či rôzne školenia. (cointelegraph)

Blockchain áno, kryptomeny nie

Generálny riaditeľ švajčiarskeho poskytovateľa finančných služieb UBS Group Sergio Ermotti uviedol, že blockchain bude nevyhnutnou súčasťou tohto odvetvia. Ermotti si myslí, že základná technológia kryptomien umožní uvoľnenie zdrojov, aby sa stali efektívnejšími a dodal, že je to skvelý spôsob, ako znížiť náklady. Pokiaľ však ide o samotné kryptomeny, voči ním prevláda u UBS skepsa. Predseda  Axel Weber povedal, že banka nebude ponúkať zákazníkom obchodné služby s Bitcoinom ani žiadnymi inými kryptomenami, pričom uviedol, že kryptomeny sú často neprehľadné a preto sa dajú ľahko zneužiť. (cointelegraph)

Federálni zamestnanci USA musia priznať k držbu kryptomien

Americký úrad vládnej etiky (OGE) nariadil federálnym zamestnancom, aby oznámili svoje držby kryptomien. Usmernenie sa má týkať vyše 2 miliónov zamestnancov v celých Spojených štátoch amerických vrátane ľudí z vnútornej bezpečnosti, armády, veteránov či súdov. OGE vo svojom oznámení uviedlo, že kryptomeny nepovažuje za skutočné meny alebo zákonné platidlo. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.