Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (19.10.): Nadácia Billa Gatesa spolupracuje s Ripple, SEC spúšťa nový úrad

Článok

Správy dňa - Ripple (XRP)
Správy dňa - Ripple (XRP)

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

TIP: Prečítajte si našu čerstvú recenziu burzy Binance. Dočítate sa o jej histórii, ponuke kryptomien, Binance Coin, bezpečnosti, poplatkoch či súťažiach.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

SEC otvorila strategický úrad, ktorý sa týka aj kryptomien

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) otvorila novy strategický úrad pre inovácie a finančné technológie s názvom FinHub. Viesť ho bude Valerie A. Szczepaniková, vedúca poradkyňa pre digitálne aktíva a inovácie a riaditeľka asociácie v oddelení finančných spoločnosti SEC.

Cieľom FinHub bude uľahčiť účasť SEC v oblastiach týkajúcich sa fintech, medzi čo patrí aj distribuovaná účtovná kniha (DLT, najznámejší DLT je blockchain) a digitálne aktíva (kryptomeny). Prevezme tiež niektoré úlohy už existujúcich pracovných skupín, ktore sa zameriavajú na podobne otázky.

Skupina má slúžiť ako kontraktný partner pre domáce a medzinárodne regulačné orgány v oblasti fintech. Má poskytovať jasnú cestu podnikateľom, vývojárom a ich poradcom, aby spolupracovali so zamestnancami SEC, hľadali vstupy a testovali nápady. SEC chce týmto krokom zlepšiť ochranu investorov a zároveň nebrzdiť technologický progres v tejto oblasti. (cointelegraph)

USDT chýba transparentnosť, Bitfinex stráca dôveru

Mike Novogratz vyzýva Tether (USDT), aby vlial do svojich aktivít viac transparentnosti. Ran Neuner si zas myslí, že Bitfinex, ktorý má rovnakého generálneho riaditeľa, stráca dôveru zákazníkov. Viac sa o tom dočítate v tomto našom článku.

Nadácia Billa Gatesa spolupracuje s Ripple (XRP)

Nadácia Billa Gatesa a jeho manželky Melindy uzavrela spoluprácu s Ripple Labs Inc. a spoločnosťou Coil o digitálnych platbách za využitia implementácie protokolu Ripple Interledger. Ten je určený na prepojenie rôznych platobných kníh a umožňuje rýchlejšie spracovanie cezhraničných prevodov. Partnerstvo je nastavené tak, aby preskúmalo spôsoby, akým môže platobná metóda Mojaloop podporovať platobné systémy pre chudobných. (cointelegraph)

Rýchle správy

PONZI SCHÉMA: Americký federálny súd nariadil kryptomenovému hedge fondu Gelfman Blueprint a jeho riaditeľovi Nicholasovi Gelfmanovi, aby zaplatili pokutu viac ako 2,5 milióna dolárov za prevádzkovanie podvodnej ponzi schémy. Fond spracoval 2367 bitcoinov a mal 85 zákazníkov.

BINANCE: Kryptoburza Binance mala dnes dočasný výpadok súvisiaci s upgradeom systému. Užívatelia nemohli niekoľko hodín obchodovať a ani uskutočňovať depozity a výbery.

BERMUDY: Bermudská vláda udelila prvý certifikát pre počiatočnú ponuku mincí (ICO) v rámci svojho nového regulačného režímu pre obchod s kryptomenami a technológiou blockchain.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.