Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (18.9.): Elon Musk požiadal o pomoc zakladateľa DogeCoinu

Článok

Elon Musk a kryptomeny
Elon Musk a kryptomeny

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin opäť oslabuje, nájde tohtoročne low?

Kapitalizácia trhu s kryptomenami je opäť pod 200 miliardami dolárov (aktuálne 192) a Bitcoin sa znova blíži k hranici 6000 dolárov. Pod ňu sa mu už tradične veľmi nechce, no zdá sa, že ďalší pokus o výraznejší rast bol márny. Trh jednoducho potrebuje výrazný impulz a niet preto divu, že sa všetci spoliehajú na možné schválenie Bitcoin ETF. Pokles hodnoty BTC o vyše 3 percentá za posledných 24 hodín sa na trhu prejavil aj ešte výraznejším pádom altcoinov (Ethereum -7%, Litecoin -5%, IOTA -8%). Bitcoin opäť posilnil svoju dominanciu na trhu, ktorá je aktuálne vyše 56%.

Musk požiadal tvorcu Dogecoinu o pomoc

Elon Musk, generálny riaditeľ Tesla Motors či spoločnosti SpaceX,  prostredníctvom Twitteru požiadal autora DogeCoinu Jacksona Palmera, aby mu pomohol zbaviť sa otravných spamov, ktoré používajú na Twitteri za zneužitia jeho mena (a ďalších populárnych osobností) podvodníci s kryptomenami. Musk Palmerovi napísal, že by veľmi ocenil, keby mu mohol s týmto problémom pomôcť. Palmer ho následne požiadal o to, aby sa priamo kontaktovali, čo viedlo k už čiastočnému vyriešeniu problému. ,,Elon má skript. Mali sme dobrý rozhovor o tom ako ja a Jack (Jack Dorsey, CEO Twitteru, pozn. redakcie) vyriešime tento problém a definitívne ho odstránime.“ (cointelegraph)

Prelom pre XRP?

Spoločnosť Ripple (XRP) by mohla už budúci mesiac spustiť svoju komerčnú verziu platobnej platformy xRapid. Informoval o tom v rozhovore pre CNBC šéf regulačných otázok pre Áziu a Pacifik Sagar Sarbhai. xRapid je platforma určená na zrýchlenie medzinárodných platieb v reálnom čase. Je podporovaná tokenmi XRP a rieši otázku minimalizácie nákladov na likviditu a rýchlejšie uskutočňovanie cezhraničných platobných transakcií. Sarbhai zároveň uviedol, že sleduje výraznú zmenu vnímania regulačných orgánov, ktoré vnímali kryptomeny ako zlo a blockchain ako dobro. Podľa neho si čoraz viac uvedomujú výhody, ktoré kryptomeny prinášajú. (cointelegraph)

Rýchle správy

MYETHERWALLET: Populárna peňaženka čelí 30 až 40 hackerským útokom za týždeň.

ČÍNA: Ľudová banka Číny opäť varovala pred investíciami do kryptomien a ICO, pričom poukázala na rôzne riziká s tým spojené.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.