Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (18.6.): Bitcoin za 60 tisíc USD ešte tento rok?

Článok

Správy dňa a Bitcoin
Správy dňa a Bitcoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

BSI nevylučuje kryptomeny vydané centrálnymi bankami

Banka pre medzinárodné platby (BIS), ktorá pomáha centrálnym bankám v úsilí o podporu menovej a finančnej stability, tvrdí, že kryptomeny nie sú vhodné, aby slúžili ako základ peňažného systému aj keď banka uznáva, že existujú oblasti, v ktorých kryptomeny prinášajú zlepšenie efektívnosti a to najmä vďaka potenciálu blockchain technológie. Banka taktiež nevylučuje možnosť vydávania digitálnych mien centrálnymi bankami. Túto možnosť v súčasnosti skúma hneď niekoľko svetových centrálnych bánk. Na druhú stranu je pravdou, že BIC neverí v budúcnosť súčasných kryptomien a ich hodnota sa vraj môže časom blížiť nule. Generálny manažér BIS Agustin Carstens dávnejšie uviedol, že Bitcoin je bublina respektíve ponziho schéma. (ccn)

Kryptomeny ako Apple v roku 2001?

Yoni Assia, CEO obchodnej platformy eToro, ktorá ponúka obchodovanie aj s niekoľkými poprednými kryptomenami, povedal v rozhovore pre Bloomberg, že 90% kryptomien zrejme časom zanikne. Niektoré popredné digitálne meny však podľa neho čaká veľká budúcnosť.  ,,Môj dlhodobý pohľad je taký, že ak predávate kryptomeny teraz je to ako by ste predávali Apple v roku 2001”. Uviedol ešte jeden podobný príklad: ,,Investovať do blockchainu teraz je ako investovať do internetu pred 10 rokmi.” (ccn)

Bitcoin za 60 tisíc USD ešte tento rok?

Philip Nunn, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti The Blackmore Group a Wealth Chain Group už v januári predpovedal, že Bitcoin padne na hranicu 6000 dolárov, pričom nižšie by ísť už nemal. Zároveň vtedy uviedol aj svoj tip, že do konca roka môže BTC dosiahnuť svoje nove ALL-TIME-HIGH na úrovni 60 tisíc dolárov. Po pár mesiacoch, kedy sa prvá časť jeho predpovede splnila (už dvojnásobne), si stále stojí za tým, že do konca roka sa Bitcoin dostane na 60 tisíc dolárov. ,,Absolútne stojím za svojou predpoveďou,” povedal presvedčivo, pričom poukázal na volatilitu trhu a fakt, že všetky peniaze, ktorú sú aktuálne v kryptomenách sú od verejnosti, čiže podľa neho odrážajú náladu na trhu. (bitcoinist)

Rýchle správy

  • Bývalí redaktori a editori Denver Post plánujú spustiť nové médium The Colorado Sun, ktoré bude využívať blockchain technológiu na úschovu dát
  • eToro poskytne možnosť mimoburzového obchodovania s kryptomenami (OTC), ktoré je menej transparentné a uskutočnené obchody sa priamo nepremietajú do cien kryptomien Výhodou je však možnosť obchodovania za stabilnejšie ceny a s vysokými objemami
  • Dve veľké ruské banky Sberbank a Alfa-Bank testujú investície do kryptomien pre retailových investorov – malo by ísť o portfólio šiestich kryptomien vrátane Bitcoinu, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.