Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (18.5.): Bitcoin klesol pod $8000, Švajčiari uvažujú nad národnou kryptomenou

Článok

Bitcoin správy dňa a pád
Bitcoin správy dňa a pád

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Bitcoin klesol pod $8000

Bitcoin v noci klesol pod hodnotu 8000 dolárov, čo sa stalo prvýkrát od polovice apríla. K rastu hodnoty najcennejšej kryptomeny teda zjavne nepomohol ani dlhoočakávaný Consensus, ktorý mal podľa mnohých predpovedí na čele s tvrdeniami Toma Leeho z Foundstratu priniesť výrazný rast. Trend oslabovania Bitcoinu nastal po tom, ako sa BTC nepodarilo prelomiť silnú psychologickú hranicu 10 tisíc dolárov. V súčasnosti nemožno vylúčiť ďalšie oslabovanie.

Bitman sa bude orientovať na umelú inteligenciu

Čínsky výrobca čipov ASIC Bitman sa začal orientovať na umelú inteligenciu (AI) ako alternatívny zdroj svojich príjmov. Ide o reakciu spoločnosti na čínske predpisy týkajúce sa kryptomien. Tá na jeseň minulého roka zakázala ICO, v januári zakázala domáce burzy a vo februári aj prístup k zahraničným zmenárňam. Bitman vyrába technológiu, ktorá sa využíva na ťažbu kryptomien. (cointelegraph)

Bitfinex požaduje od užívateľov daňové informácie

Kryptoburza Bitfinex odoslala niektorým svojim používateľom list, v ktorom ich žiada o zverejnenie daňových informácií.

Informoval o tom Twitter účet Whalepool, ktorý uviedol: ,,Bitfinex požaduje od užívateľov daňové informácie, ktoré pošle BVI (BVI = Britské panenské ostrovy, kde je Bitfinex registrovaný, pozn. red), ktorá ich poskytne daňovým úradom vašej krajiny. Ak s tým nesúhlasíte, mierne protestuje stiahnutím svojich peňazí z Bitfinexu.”

,,Neposlali sme túto správu všetkým používateľom. Zameriavame sa výhradne na tých užívateľov, o ktorým sme presvedčení, že majú povinnosť tieto údaje zverejniť,” reagoval Bitfinex na Twitteri. (cointelegraph)

Švajčiari uvažujú nad národnou kryptomenou

Federálna rada vlády Švajčiarska požiadala o vypracovanie správy, ktorá by sa týkala možnosti vytvorenia vlastnej digitálnej meny podporovanej štátom, takzvaný “E-frank”. Ak bude návrh v nižšej komore schválený, švajčiarske ministerstvo financií vypracuje štúdiu na túto tému.

,,Spolková rada si je vedomá veľkých problémov, legálnych aj peňažných, ktoré by sprevádzalo používanie elektronického franku. Požaduje, aby bol návrh prijatý na preskúmanie rizík a príležitosti elektronického franku a objasnenie právnych, ekonomických a finančných aspektov e-franku,” uviedli švajčiarske orgány. (cointelegraph)

Prvá spoločnosť v New Yorku s licenciou BitLicense

Spoločnosť Genesis Global Trading, ktorá je dcérskou firmou skupiny Digital Currency Group, získala od Ministerstva finančných služieb (DFS) ako prvá spoločnosť v New Yorku licenciu “BitLicense”. Po tom ako v auguste 2015 padlo rozhodnutie, že všetky obchodné spoločnosti v New Yorku obchodujúce s kryptomenami musia mať túto licenciu, väčšina z nich opustila štát z dôvodu, že nebola schopná alebo ochotná dodržiavať nové prísne regulačné požiadavky. Genesus, ktorá je teda prvou obchodnou spoločnosťou v New Yorku, ktorá splnila podmienky licencie, bude obchodovať s Bitcoinom, Ethereum, Ethereum Classic, Bitcoin Cash, Ripple, Litecoin a Zcash. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.