Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Víkendové kryptonovinky (18.11.): Prvé schválené krypto ETP na svete & Lee znížil predpoveď pre BTC

Článok

Správy dňa - ETP
Správy dňa - ETP

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch.

Víkendové správy zo sveta kryptomien

Prvé schválené kryptomenové ETP na svete!

SIX Swiss Exchange, najväčšia švajčiarska burza pre akciový trh, získala povolenie pre prvé kryptomenové ETP na svete (Exchange Traded Products) pod názvom Amun Crypto Etp. Ide o tri finančné produkty – ETF, ETC a ETN. Po získaní povolenia od švajčiarskych regulátorov je možné začať obchodovať s týmto investičným produktom v podobe fondu piatich kryptomien Bitcoin, Ripple, Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin. Najväčší – 50% podiel na ETP bude pridelených Bitcoinu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

ETP sú investície do derivátov, ktoré sú obchodované na burze cenných papierov, ocenené na základe komodity, alebo v prípade Amun Crypto ETP na základe referenčnej hodnoty kryptomien. Ide o významný krok pre celý trh s digitálnymi menami, nakoľko povolenie tohto druhu nebolo uvedené zatiaľ nikde na svete vrátane USA, kde sa niekoľko spoločností snaží o udelenie súhlasu na Bitcoin ETF od Americkej komisie pre cenné papiere (SEC). Generálny riaditeľ Amun Hany Rashwan uviedol, že krypotmenové ETP budú spĺňať rovnaké štandardy, s akými sa stretávajú investori u iných tradičných ETP. (ccn)

Tom Lee znížil predpoveď pre koniec roka

Tom Lee zo spoločnosti Fundstrat stál takmer celý rok za svojou predpoveďou, že Bitcoin do konca roka 2018 vytvorí svoje nové maximum a dosiahne hodnotu minimálne 25 tisíc dolárov. Po tohto týždňovom páde výrazne pod 6000 dolárov (čím sa dementovalo Leeho tvrdenie, že Bitcoin už našiel svoje dno) svoju predpoveď prvýkrát upravil, hoci zostal stále optimistom. Známy Wall Street stratég po novom tvrdí, že Bitcoin bude koncom roka rásť, no hodnotu mu tipuje maximálne do 15 tisíc USD. (cointelegraph)

Dráma okolo Bitcoinu len začína, tvrdí Bloomberg

Podľa analytikov Bloombergu Bitcoin už opäť nie je nudný, no pravá dráma okolo neho ešte len začína a cieľom je možný pád až k hodnote okolo 1500 dolárov. To by znamenalo pokles jeho hodnoty o ďalších 70%. ,,Nespal som príliš dobre,” povedal ešte vo štvrtok Travis Kling, zakladateľ hedgeoveho fondu vo štvrtok v súvislosti s Hard forkom Bitcoin Cash, pričom uviedol, že táto udalosť môže mať pre celý trh s kryptomenami veľmi negatívne následky. Analytici Bloombergu sa zhodujú v tom, že celá kauza okolo tohto forku ovplyvňuje aj Bitcoin. Môže trvať niekoľko týždňov až mesiacov, kým sa z tohto trh spamätá, uviedol Rob Sluymer z Fundstrat Global Advisors. (cointelegraph)

Rýchle správy

BITCOIN: Známy finančný analytik Gary Shilling z investičnej firmy A. Gary Shillin & Co. uviedol, že shortuje Bitcoinu pretože je to podľa neho určitý druh obrovskej Ponzi schémy. Shilling spochybňuje celý Bitcoin a duma nad tým, ako je možné, že nikto nepozná totožnosť zakladateľa Bitcoinu, ktorý je známy len pod pseudonymom Satoshi Nakamoto. Taktiež spochybňuje tvrdenia, že Bitcoin má obmedzené množstvo a že sa tento fakt nemôže v budúcnosti zmeniť.  (ccn)

RIPPLE (XRP): Kryptomena Ripple sa dostala v trhovej kapitalizácii opäť na druhé miesto, keď predbehla Ethereum. Ripple za to vďačí poslneniu voči Bitcoinu, keď v priebehu posledných 24 hodín pridalo vyše 7%. Ethereum naopak mierne oslabilo. Rastu hodnoty XRP v súčasnom silnom bearmarkete pomáhajú pozitívne správy o nových spoluprácach spoločnosti Ripple a tiež náznaky toho, že Ripple môže do budúcnosti zničiť konkurenčný a zastaralý SWIFT v zabezpečovaní medzinárodných platieb medzi bankami. Problém je však v tom, že hodnota tokenov XRP nemusí vôbec priamo súvisieť s úspechmi spoločnosti Ripple v oblasti nových spoluprác. Ripple totiž ponúka aj produkty, ktoré tokeny XRP vôbec nevyužívajú a aj tie, ktoré ich používajú, ako je napríklad xRapid, nemusia mať priamy vplyv na rast hodnoty XRP.

BINANCE: Burza Bilance zalistovala do svojej ponuky ďalší stablecoin. Tentokrát ide o USDC, s ktorým sa bude dať na Binance obchodovať voči doláru a Binance coin (BNB). USDC je produktom spoločnosti CENTRE, ktorú spoločne založili firmy Coinbase a Circle. Rešpektované firmy v pozadí USDC a prísľub pravidelného mesačného auditu, ktorý má potvrdiť jeho krytie americkými dolármi, predpovedajú tomuto stablecoinu veľmi sľubnú budúcnosť. Na Binance ide už o tretí stablecoin, ktorý má kopírovať hodnotu amerického doláru. Okrem najznámejšieho no zároveň aj najkontroverznejšieho USDT spoločnosti Tether je na Binance aj stablecoin s názvom TUSD (TrueUSD).

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.