Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (18.1.): Tweet šéfa Binance pobúril ľudí

Článok

Zhao tweet
Zhao tweet

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Tweet šéfa Binance pobúril ľudí

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao po zverejnení informácie o hacku novozélandskej burzy Cryptopia napísal na Twitteri status, ktorí nahneval značnú časť kryptokomunity.

 ,,Uschovávajte kryptomeny sami. Vtedy bojujete priamo vy proti hackerom a proti tomu, aby ste stratili prístup k vlastnej peňaženke. Počítač sa môže pokaziť, USB môžete stratiť. (Alebo) ich uschovávajte na zmenárni. Používajte len tie najrenomovanejšie, osvedčené, bezpečné zmenárne. Alebo sa premiestnite na decentralizované burzy,” tweetol.

Väčšina ľudí jeho odkaz pochopila tak, že Zhao považuje burzu Binance za bezpečnejší spôsob uschovávania kryptomien, než na vlastných peňaženkách s privátnymi kľúčmi. V komentároch sa objavila hromada reakcii týkajúcich sa bezpečnosti Binance, pričom sa objavili tvrdenia, že je len otázkou času, kedy bude obeťou hacku aj najväčšia burza s kryptomenami na svete.

Zhao v reakcii na negatívne komentáre napísal ďalší tweet, ktorým sa snažil vysvetliť, ako to myslel. ,,Zdá sa, že niektorí ľudia nepochopili tento tweet. Ponúka 3 možnosti. Netvrdí, ktorá možnosť je lepšia než iná, keďže to záleží na osobných technických schopnostiach každej jednej osoby a ich preferenciách. Najdôležitejšie je však pochopiť, že išlo o reklamu na #BinanceDEX. Moja chyba je, že som to nenapísal jasnejšie.”

BinanceDEX je pripravovaná decentralizovaná burza od Binance, na ktorej bude mať každý užívateľ privátne kľúče k svojim kryptomenám na burze. Tieto kryptomeny teda nebudú môcť byť z burzy ukradnuté, ak sa hacker nedostane priamo k vašim kľúčom.

Problémy ďalších dvoch búrz

Okolo búrz s kryptomenami je v poslednej dobe až príliš veľa negatívnych správ. Všetko začalo hackom novozélandskej burzy Cryptopia, ktorej straty budú pravdepodobne prevyšovať 10 miliónov dolárov. Následne sa objavili správy o tom, že DX.Exchange, Európskou úniou regulovaná burza, ktorá už pár dní ponúka prvé tokenizované akcie spoločností ako Google, Facebook, Tesla či Amazon mala vážnou bezpečnostnú chybu, pre ktorú mohli byť odcudzené citlivé osobné údaje investorov. Nuž a najnovšie mali technické problémy burzy Poloniex a Deribit, ktoré preto na krátky čas museli zavrieť svoje dvere. Všetky tieto správy len potvrdzujú toľkokrát omieľané pravidlo, aby ste kryptomeny, s ktorými aktívne neobchodujete, vždy mali zabezpečené na peňaženkách, ku ktorým vlastníte privátne kľúče.

Binance Jersey, vysoké poplatky a zdržania

Pred dvomi dňami sme vás informovali, že burza Binance otvorila svoju zmenáreň pre Európsku úniu Binance Jersey, na ktorej je možné kúpiť Bitcoin a Ethereum za eurá respektíve britskú libru. Prvým 5000 zákazníkom, ktorí sa zaregistrujú na tejto zmenárni a úspešne absolvujú proces verifikácie účtu, venuje zmenáreň bonus 20 eur na pokrytie budúcich poplatkov za výbery a transakcie. Kvôli tejto akcii je záujem o registráciu obrovský a preto sa šéf Binance Changpeng Zhao na Twitteri ospravedlnil za zdržania týkajúce sa procesu overenia účtov. Medzitým sme sa však dostali k informáciám o veľmi vysokých poplatkoch, ktoré si Binance Jersey plánuje účtovať za vklady a výbery. Poplatok za vklad je 7 eur, nuž a výber až 20 eur.  V tomto momente vám preto odporúčame radšej na nákup kryptomien tradične overené zmenárne ako sú SimpleCoin či Coinbase.

Binance zmrazila účty hackerom

Časť kryptomien, ktoré boli odcudzené z novozélandskej kryptozmenárne Cryptopia, boli presunuté na burzu Binance. Informoval o tom Changpeng Zhao, ktorý zároveň uviedol, že všetky tieto kryptomeny boli okamžite zmrazené a hackeri sa k ním nedostanú. ,,Nechápem, prečo hackeri stále posielajú kryptomeny na Binance. Sociálne média sú naozaj rýchle v tom, aby na to upozornili, a my sme ich okamžite zamrazili. Bol to z ich strany vysoko riskantný manéver,” uviedol.

Binance Coin prešiel ďalším coinburnom

Kryptomena Binance Coin (BNB) má za sebou ďalší Coinburn, teda “pálenie mincí“, čím sa znižuje objem tejto kryptomeny v obehu tak, ako to bolo sľúbené od jej vzniku (nižší počet mincí v obehu má viesť k rastu hodnoty tejto kryptomeny). Viac o najnovšom coinburne BNB sa dočítate v tomto našom článku.

Rýchle správy

WALL STREET: Podľa viceprezidenta pre investície spoločnosti Digital Currency Group (DCG) Travisa Schera sa tento rok zamerajú na kryptomeny investori z Wall Street.

BITPAY: Spoločnosť Bitpay informovala, že v roku 2018 realizovala transakcie v hodnote jednej miliardy dolárov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne