Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (17.8.): Alternatíva k Bitcoin ETF na svete?

Článok

Bitcoin ETN - Správy dňa
Bitcoin ETN - Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Krásne čísla VeChain, Ontology či NANO

Posledných 7 dní má spomedzi TOP50 popredných kryptomien jasných víťazov. Sú nimi kryptomeny, ktoré posilnili voči doláru o desiatky percent. Vechain o 35%, Ontology o 13% (za posledných 24 hodín takmer o 40%), Lisk o 13%, NANO o 37%, Waves o 13%, Populous o 34% a Metaverse ETP o 28%. Ostatné digitálne meny z prvej 50-ky sú za spomínané obdobie, teda posledný týždeň, v červených číslach. Bitcoin sa medzitým pokúša dostať nad 6600 dolárov, no už viacero pokusov o prelomenie tejto zóny stroskotalo. Aktuálne je trh veľmi nepredvídateľný a BTC môže ísť oboma smermi. Zo strednodobého hľadiska je stále v hre pokles až k 5000 dolárom.

Alternatíva k Bitcoin ETF?

Téma ETF naďalej rezonuje v kryptokomunite, ktorá dúfa, že prípadne schválenie Bitcoin ETF americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) by mohlo spustiť dlho očakávaný bullrun. Rozhodnutie SEC sa však odložilo na záver septembra, pričom ani vtedy nemusí padnúť definitívny verdikt, nakoľko komisia môže svoje rozhodnutie odkladať až do konca marca 2019. Medzitým však koluje internetom správa o možnej alternatíve k ETF v podobe Bitcoin ETN (Bitcoin-based exchange traded note), ktorý je označovaný za “mäkkú” alternatívu k ETF fondom. Na švédskom trhu, kde je plne regulovaný, sa obchoduje už od roku 2015, no od stredy ho môžu využívať aj americkí investori, ktorí si môžu kúpiť bitcoinové burzové cenné papiere za americké doláre. ETN obchody budú vykonávané v dolároch, ale všetky vysporiadania, zúčtovanie a úschova sa uskutoční na švédskom trhu. (cointelegraph)

McAfeeho peňaženka hacknutá (?)

John McAfee vyhlásil o svojej peňaženke Bitfi, že sa nedá hacknúť a tomu, kto do dokáže, sľúbil odmenu 100 tisíc dolárov. Neskôr túto odmenu dokonca zvýšil na 250 tisíc dolárov. Portál ccn.com však na svojej stránke informoval, že skupine okolo Pera Tierenyho a jeho bezpečnostnej spoločnosti Pen Test Partners sa to podarilo. Otázne je už len to, či McAfee sľubovanú odmenu zaplatí a hack prizná.  (finder)

Rýchle správy

BINANCE: Kryptoburza Binance sa dohodla na spolupráci s LCX, čo je lichtenštajnská zmenáreň. Spoločne vytvoria v tejto krajine krypto-fiat burzu s pármi voči euru.

AXONI: Goldman Sachs investoval do blockchain startupu Axoni, ktorý sa sústredí na finančné inštitúcie a poskytovateľov služieb na kapitálových trhoch.

COINBASE: Brian Armstrong, CEO kryptozmenárne Coinbase, uviedol, že záujem o kryptomeny podľa neho v žiadnom prípade neklesá. Kým v roku 2002 sa na Coinbase registrovalo približne 500 ľudí denne, aktuálne je to okolo 50 tisíc za deň. Nie sú to čísla ako koncom minulého roka, no zjavne potvrdzujú, že kryptomeny sú stále v hre a je o ne záujem.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.