Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (16.6.): Fundstrat o páde Bitcoinu, CIA o Satoshi Nakamotovi

Článok

Tom Lee a Bitcoin - správy dňa
Tom Lee a Bitcoin - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

CIA zrejme pozná totožnosť zakladateľa Bitcoinu

Americká centrálna spravodajská agentúra, čiže CIA, nevyvrátila špekulácie o tom, že pozná totožnosť človeka, respektíve skupiny ľudí, ktorí stoja za vznikom Bitcoinu. CIA tým inak povedané nepriamo potvrdila, že zrejme pozná totožnosť záhadného Satoshi Nakamota. Otázka totožnosti tvorcu prvej kryptomeny je jedným z najväčších tajomestiev, odkedy bol Bitcoin uvedený v roku 2008 na trh. Viaceré média sa už pokúšali odhaliť totožnosť jeho tvorcu, no všetky pokusy skončili neúspechom. (cointelegraph)

Fundstrat tvrdí, že pozná dôvod pádu Bitcoinu

Tom Lee zo spoločnosti Fundstrat sa domnieva, že súčasný pád hodnoty Bitcoinu môže mať na svedomí aj blížiaci sa termín vypršania CBOE futures. ,,Bitcoin ukazuje dramatickú zmenu ceny v období uplynutia platnosti CBOE futures. Vyhodnotili sme niektoré údaje a ukazuje sa, že je to pravda,” uviedol Lee v rozhovore pre CNBC. ,,Celkovo padol Bitcoin o 18 percent za 10 dní pred uplynutím platnosti CBOE.” (ccn)

Vyhlásenie SEC nakrátko pomohlo trhu

Vyhlásenie Williama Hinmana, riaditeľa pre korporátne financie americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) o tom, že Ethereum nie je cenný papier, na krátku chvíľu pozitívne ovplyvnilo trh a po okamžitom raste Ethereum začali posilňovať aj ostatné kryptomeny. Aktuálne to však vyzerá tak, že tento rastúci trend nevydržal dlho a “medvede“ opäť prevzali kontrolu nad trhom. Pokles Bitcoinu pod hodnotu 6000 eur teda rozhodne nemožno vylúčiť.

Nemci neveria v skorú akceptáciu kryptomien ako platidla

Kryptomeny ako Bitcoin alebo Ethereum nebudú v Nemecku štandardnou metódou platby minimálne do roku 2020. Toto tvrdenie je výsledkom prieskumu, ktorý v Nemecku urobilo Centrum pre európske hospodárske výskumy. Na jeho závere sa spolupodieľalo 300 rôznych odborníkov z bánk, poisťovní a finančných oddelení vybraných veľkých spoločnosti. Pravdepodobnosti, že ľudia budú môcť v Nemecku do roku 2020 zaplatiť za šálku kávy kryptomenami verí len 13 percent opýtaných a 23% uviedlo, že si to vedia predstaviť v USA alebo Japonsku. (cointelegraph)

Aimedis – Holandské ICO chce pomocou blockchainu spôsobiť revolúciu v medicíne

Táto správa je sponzorovaná

Aimedis si dáva za cieľ formovať budúcnosť starostlivosti o zdravotníctvo poskytnutím pokročilej a plne funkčnej platfomy zabezpečenej blockchainom a podporovanou UI. Platforma umožňuje pacientom prevziať kontrolu, zabezpečiť výmenu citlivých údajov a prístup k najlepšej zdravotnej starostlivosti. Takisto získať radu, predpisy, a stať sa súčasťou zdravotnej revolúcie.

Odteraz majú investori konečne príležitosť získať vlastný podiel na jedinečnom projekte, vďaka medzinárodnému vstupu Aimedis na trh, a to kúpou AIM tokenov. AIM tokeny sú teraz dostupné s 30% presale bonusom a 5% early-bird bonusom iba v českom investičnom dome BRIC INVEST.

Rýchle správy

  • Sieť EOS je spustená do ostrej prevádzky a stránka EOSIndex uvádza, že už teraz na blockchaine EOS existuje 140 decentralizovaných aplikácií
  • Burza Bithumb zalistovala kryptomeny Cardano a Status Network Token (SNT)
  • ItBit zalistoval Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin a Stellar (XLM)
  • Technológia Blockchain bude v budúcnosti zastaralá, myslí si rešpektovaný geopolitický analytik Gerogrie Friedman, ktorý tvrdí, že neexistuje žiadna šifrovacia technológia, ktorú by sa napokon nedalo rozlúštiť. Prispieť by k tomu mohli kvantové počítače

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.