Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (16.5.): Hayes predpovedá BTC za $50 000!

Článok

Vývoj ceny Bitcoinu (zdroj coinmarketcap.com)
Vývoj ceny Bitcoinu (zdroj coinmarketcap.com)

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Consensus hodnotu BTC zatiaľ pozitívne neovplyvnil

Hoci dnes končí v New Yorku dlhoočakávaný Consensus 2018, najväčšia konferencia roka týkajúca sa kryptomien, pozitívny vplyv (na rozdiel od predchádzajúcich rokov) na cenu krypta zatiaľ neprišiel. Bitcoin stratil za posledných 24 hodín vyše 6% svojej hodnoty, keď klesol na $8200 a trhová kapitalizácia celého trhu je len 375 miliárd dolárov. Otázne je, či sa vplyv Consensusu prejaví až v nasledujúcich týždňoch, alebo vytúžený bull run bude naďalej v nedohľadne. Situácia na trhu tomu zatiaľ nenasvedčuje.

Hayes: BTC za 50 tisíc dolárov do konca roka!

V čase, kedy prevláda na trhu mierne znechutenie z toho, že napriek Consensusu hodnota Bitcoinu oslabuje, prichádza pozitívna predpoveď od Arthura Hayesa. CEO BitMEX predpovedá, že cena najhodnotnejšej kryptomeny na svete dosiahne do konca tohto roku 50 tisíc dolárov. Povedal to v relácií Fast Money na CNBC.

,,Je mojou prácou robiť predpovede. Či už sú správne, alebo nie, to už nezáleží na mne,” dodal však k svojej optimistickej predstave o budúcej hodnote Bitcoinu. (bitcoinist)

Predstaviteľ JP Morgan: Kryptomeny zohrajú svoju úlohu

Jerry Pinto z JP Morgan, ktorý zastáva v tejto banke funkciu spolupredsedu, potvrdil, že banka pozorne sleduje Bitcoin a počíta s tým, že kryptomeny môžu zohrať v budúcnosti dôležitú úlohu. Viac o tom píšeme v tomto článku.

Vyhľadávač Bing zakázal reklamy na kryptomeny

Hoci u nás nie je Bing príliš známy, v zahraničí ide o populárny vyhľadávač. Žiaľ aj on sa rozhodol po Twitteri, Facebooku a Google zakázať reklamy na kryptomeny. Aj to môže byť jeden z dôvodov, prečo v posledných dňoch klesol Bitcoin na svojej hodnote.

Čile zvažuje zavedenie regulácií

Prezident čilskej centrálnej banky Mario Marcel uvažuje o regulácií kryptomien. V Čile nie sú kryptomeny považované za cenné papiere či peniaze, no neexistujú tú žiadne zákony, ktoré by bránili občanom obchodovať s kryptomenami alebo ich vymieňať za tovary alebo služby. (cointelegraph)

Ukrajina legalizuje kryptomeny

Ukrajina pripravuje návrh legislatívy na legalizáciu kryptomien. Informoval o tom člen ukrajinského parlamentu Alexei Mushak, ktorý to napísal na Facebooku, pričom požiadal ľudí, aby sa k návrhu vyjadrili a navrhli vylepšenia. Ukrajina chce vytvoriť slobodný a transparentný trh s digitálnymi aktívami. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.