Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (15.9.): Tim Draper si myslí, že trh s kryptomenami čaká obrovský rast

Článok

Tim Draper - správy dňa
Tim Draper - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

Tim Draper: Do 15 rokov bude mať kryptotrh hodnotu 80 biliónov dolárov

Pokiaľ investujete do kryptomien dlhodobo a neočakávate, že sa stanete milionármi v priebehu mesiacov, čo jedného roka, v budúcnosti by ste mali byť “zahojení”. Aspoň teda za predpokladu, že sa splní predpoveď Tima Drapera, známeho miliardára, ktorý v rozhovore na samite DealStreetAsia v Singapure uviedol, že celková trhová kapitalizácia kryptomien dosiahne v nasledujúcich 15 rokoch hodnotu 80 biliónov dolárov. Len pre ilustráciu aktuálne je to len približne 200 miliárd dolárov, čiže celý trh by za tohto predpokladu vzrástol 400-násobne. Ide o ďalšiu výrazne pozitívnu predpoveď známeho človeka z oblasti kryptomien. Pred pár dňami CEO burzy Binance Changpeng Zhao uviedol, že kryptomeny môžu pokojne rásť aj 1000-násobne. (cointelegraph)

Nový zákon v Rusku by mal jasne definovať kryptomeny

Lobistická skupina ruskej únie pre priemysel a podnikateľov pracuje na alternatívnom návrhu zákona pre regulácie kryptomien, ktorý by mal odstrániť protirečenie v štátnom návrhu zákona o digitálnych finančných aktívach. Na zákone sa spolupodieľajú vysoko postavení ruskí manažéri, dvaja z nich sú dokonca na zozname 10 najbohatších ruských podnikateľov. Expertnú radu pre lobistickú skupinu tvoria zástupcovia rôznych ministerstiev. Ich návrh by mal rozdeliť digitálne aktíva do troch skupín: tokeny, ktoré budú ekvivalentom cenných papierov, kryptomeny a digitálne “značky”. Kryptomeny budú mať osobitné postavenie, ktoré sa v ruskej legislatíve nikdy nevyskytlo a budú regulované na základe zákonov a nariadení, ktoré vydáva ruská centrálna banka. Tokeny budú spadať pod zákon o cenných papieroch. (cointelegraph)

ECB zatiaľ neplánuje vydanie digitálnej meny

Európska centrálna banka (ECB) zatiaľ nemá v pláne vydanie vlastnej digitálnej meny, uviedol to v Európskom parlamente prezident ECB Mario Draghi, ktorý poslancom vysvetlil, že digitálne meny a s nimi súvisiaca technológia potrebujú ešte prejsť výrazným vývojom kým ECB bude zvažovať podobný krok. ,,Napriek tomu dôkladne analyzujeme možné dôsledky vydania takejto meny ako doplnok k hotovosti,” naznačil možnú budúcnosť. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.