Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (15.8.): Čaká 90% kryptomien úplný zánik?

Článok

Správy dňa - zánik altcoinov?
Správy dňa - zánik altcoinov?

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Čaká 90% kryptomien zánik?

Dominancia Bitcoinu na trhu s kryptomenami naďalej rastie (aktuálne 53%) a dá sa očakávať, že podobný scenár bude pokračovať aj v najbližších týždňoch. Kým niektorí investori to považujú za dobrú príležitosť na kúpu altcoinov, ktoré by sa časom mohli vrátiť na svoje predchádzajúce hodnoty, objavujú sa aj názory, ktoré podporujú dlho zmieňovanú myšlienku, podľa ktorej sú mnohé altcoiny výrazne nadhodnotené a napokon zaniknú. Prezident spoločnosti Xapo Ted Rodgers si myslí, že 90% kryptomien, ktoré aktuálne nájdeme na Coinmarketcap.com, postupne stratí akúkoľvek hodnotu. (cointelegraph)

Lubin: Súčasný pád kryptomien neohrozí ďalší rast

Spoluzakladateľ druhej najhodnotnejšej kryptomeny Ethereum (ETH) a v súčasnosti CEO spoločnosti ConsenSys Inc. Joseph Lubin uviedol v rozhovore pre Bloomberg, že súčasný prepad hodnoty kryptomien nevníma ako obmedzujúci pre ďalší rast. Podľa Lubina ide viac menej len o prasknutie ďalšej veľkej bubliny, pričom takých bolo už šesť. Každá bola podľa neho epickejšia ako tá predchádzajúca. V dlhodobejšom horizonte a pri podrobnejšom skúmaní však vyzerajú len ako “škvrny na grafe“. Lubin zároveň vyjadril presvedčenie, že rast cien (z dlhodobého hľadiska) súvisí s rozvojom ekosystému kryptomien a tvrdí, že vývojári sú minimálne dvakrát ďalej, ako boli pred 8 či 10 mesiacmi. (cointelegraph)

Square do všetkých amerických štátov

Americká mobilná platobná aplikácia Square po novom umožňuje platby za pomoci Bitcoinu vo všetkých 50 amerických štátoch. Používatelia aplikácie Cash App su teda schopní uskutočňovať transakcie Bitcoinu na nákup tovaru po celom USA. Spoločnosť založil pred 9 rokmi generálny riaditeľ spoločnosti Twitter Jack Dorsey, ktorý verí vo svetlú budúcnosť kryptomien. Myslí si, že internet napokon prijme jednotnú virtuálnu menu a pravdepodobne ňou bude Bitcoin. (cointelegraph)

Rýchle správy

VENEZUELA: Venezuelský prezident Nicolas Maduro chce využiť kontroverznú národnú kryptomenu Petro ako účtovnú jednotku v krajine. Týkať by sa to malo predovšetkým ropného priemyslu.

COINBASE: Investičný fond Coinbase znižuje ročný poplatok za správu z dvoch percent na jedno, aby tým prilákal nových inštitucionálnych investorov. Zníženie poplatku sa bude týkať aj terajších klientov.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.