Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (15.5.): Novinka na Coinbase či EÚ a anonymita kryptomien

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Európska únia a anonymita vo svete kryptomien

Európska únia schválila novú legislatívu proti praniu špinavých peňazí (AML), ktorá sa zameriava aj na kryptomeny. Nové pravidlá budú uverejnené vo vestníku EÚ a členské štáty budú mať 18 mesiacov na to, aby ich uviedli do svojich vnútroštátnych predpisov. Orgány sa zameriavajú najmä na anonymitu v používaní kryptomien. Akonáhle nadobudnú účinnosť, subjekty ako sú napríklad kryptozmenárne, budú musieť dodržiavať smernice AML.  (cointelegraph.com)

Blockchain pomôže životnému prostrediu

Spoločnosť IBM oznámila partnerstvo s Veridium Labs, aby využili technológiu blockchain na meranie emisií uhlíka. ,,Spolupráca spoločnosti Veridium a IBM nielenže transformuje trhy s uhlíkom, ale vytvára aj ekonomicky udržateľný zdroj financovania na ochranu prostredia prostredníctvom modelu platieb založeného na výsledkoch – ide o dobrý prvý krok smerujúci k novej regeneratívnej ekonomike,” uviedol generálny riaditeľ Veridium Labs Todd Lemons. Podľa Jareda E. Kleeho, manažéra IBM môže technológia Blockchain pomôcť urobiť svet lepším a prispeje k ochrane životného prostredia. (cointelegraph.com)

Predseda FED: Bitcoin môže ohroziť americký dolár

Predseda federálnej rezervnej banky v St. Louis James Bullard v rozhovore pre CNBC v rámci Consensus 2018 nevylúčil, že Bitcoin môže v budúcnosti predstavovať potenciálnu hrozbu pre americký dolár. Viac o tom píšeme v tomto článku.

Coinbase spúšťa platformu pre inštitucionálnych investorov

Kryptozmenáreň Coinbase na Twitteri oznámila, že plánuje spustenie platformy, ktorá bude určená pre inštitucionálnych investorov do kryptomien. ,,Sme veľmi radi, že môžeme oznámiť spustenie Coinbase Prime, novej platformy, ktorá je navrhnutá špeciálne na poskytnutie sady nástrojov a služieb, na ktoré sa inštitucionálni investori spoliehajú, keď obchodujú s kryptomenami.” (twitter.com)

Rýchle správy

  • Na Floride sa bude dať pomocou kryptomien od leta platiť za rôzne služby vrátane daní z nehnuteľností či poplatkov za vodičské preukazy
  • Rob Jesudason, finančný riaditeľ austrálskej banky Commonwealth Bank (CBA) opustil banku, aby sa pripojil k blockchain spoločnosti Block.one, ktorá je vývojárom blockchain softvéru EOS.IS, ktorého cieľom je podporiť vytvárane decentralizovaných aplikácií v priemyselnom meradle
  • Audit kryptozmenárne UPbit potvrdil, že zmenáreň neklamala investorov a účtovníctvo má v poriadku. Kórejská finančná správa a miestna polícia však stále pokračujú vo vyšetrovaní

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.