Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (15.10.): Šéf Biannce komentoval dnešný chaos, Roubini cieľom hackerov

Článok

Changpeng Zhao - správy dňa
Changpeng Zhao - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Čo sa deje s cenou Bitcoinu a Tetheru?

Pondelok rozhodne nemožno označiť vo svete kryptomien za nevýrazný deň. Na niektorých burzách sme totiž sledovali obrovskú pumpu na Bitcoin, vidíme, že jeho cena je na rôznych burzách a zmenárňach výrazne odlišná a Tether (USDT) dosiahol 18-mesačné minimum. Ako súvisí cena BTC s Tetherom a čo mohlo pumpu na BTC spôsobiť? Prečítajte si náš článok.

Chanpeng Zhao o pumpe na BTC a Tetheri

Jedným z dôvodov, prečo sme dnes videli masívny predaj tokenov USDT, ktoré spôsobili výraznú pumpu na Bitcoin, môže byť aj podvodný screenshot so správou od Binance kolujúci internetom. Jeho obsahom bola falošná správa o tom, že Binance delistuje zo svojej ponuky Tether (USDT). ,,Dnes som sa naučil, že z krátkodobého hľadiska spustenie fiatovej zmenárne, ktorá vyžaduje mesiace tvrdej práve má menej pozitívny vplyv na cenu Bitcoinu než podvodná správa o USDT (jedno falošné oznámenie upravené v Photoshope). Taktiež však viem, že z dlhodobého hľadiska kvalitná práca zvíťazí. Pracujeme ďalej,” uviedol na Twitteri CEO burzy Binance Changpeng Zhao.

Účet Roubiniho sa snažili hacknúť, Leeho to mrzí

Ekonóm a profesor New York University Nouriel Roubini známy aj ako Mr.Doom, je vo svete kryptomien neslávne známou celebritou vďaka jeho mimoriadne negatívnemu postoju ku kryptomenám. Známy je napríklad výrokom o tom, že Bitcoin je matkou podvodov, či vyhlásením, že 99% kryptoprojektov je podvod. Jeho účet na Twitteri sa možno aj preto stal terčom hackerov. ,,Celé popoludnie sa hromada kryptomenových kyber-teroristov snažila hacknuť môj účet na Twitteri. Dostal som 15 falošných emailov vyžadujúcich zmenu hesla. Takže po tom, ako na mňa neustále útočia, nezískali ani bod navyše, aby som vyvrátil moju správu pre senát a tak sa uchyľujú k úplnému teroru,” napísal Roubini na Twitteri. Na jeho tweet čoskoro reagoval Thomas Lee, zakladateľ spoločnosti Fundstrat a známy podporovateľ Bitcoinu, ktorý mu predpovedá cenu vyše 20 tisíc dolárov do konca roka: ,,Je to hrozné a vedie to iba k tomu, že jeho argumenty (Roubiniho argumeny proti Bitcoinu) získavajú väčšiu kredibilitu.”

Rýchle správy

COINBASE: Brian Artmstrong, CEO a spoluzakladateľ Coinbase zverejnil na Instagrame fotku, na ktorej je s Davidom Beckamom. Do popisu uviedol, že majú za sebou výbornú večeru, v rámci ktorej hovorili aj o kryptomenách.

BITHUMB: Kórejská zmenáreň Bithumb spustila vlastnú decentralizovanú burzu. V rámci nej poskytne prvý mesiac všetkým užívateľom poplatky zdarma a rozdelí medzi nich 100 000 dolárov.

BITFINEX: Burza Bitfinex by mala od zajtra opäť aktivovať možnosť fiatových depozitov na burzu.

GEMINI: Od zajtra bude na obchodnej platforme Gemini, za ktorou stoja bratia Winklevossovci, kryptomena Litecoin. Gemini sprístupní depozity a všetky obchodné páry pre LTC.

HONG-KONG: Odchádzajúci predseda regulačného orgánu pre cenné papiere v Hongkongu vylúčil, že by Hongkong nasledoval Čínu a zaviedol úplný zákaz kryptomenových zmenárni v krajine. Hong-kong je autonómny, samosprávny administratívny región Číny.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.