Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (14.8.): Kryptomeny zažívajú zlé časy

Článok

Správy dňa - pád kryptomien
Správy dňa - pád kryptomien

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Kryptomeny zažívajú zlé časy, Ethereum padlo na 9-mesačné minimum

Klesajúca hodnota Bitcoinu aktuálne nie je na trhu s kryptomenami tým najhorším, čo sa môže diať investorom. Zlé časy prežívajú najmä HODL-eri, ktorí investovali do altcoinov a aktuálne kontrolujú hodnoty svojich investícií. Altcoiny v páre s Bitcoinom totiž výrazne oslabujú a dominancia BTC na trhu s kryptomenami je dnes už 54% (takmer o štyri percentá viac než včera).  Ethereum, druhá najhodnotnejšia digitálna mena, dosiahla svoju najnižšiu hodnotu za posledných 9 mesiacov, keď klesla pod 300 dolárov a aktuálne sa obchoduje za 270 USD. Za posledných sedem dní oslabili popredné kryptomeny voči Bitcoinu o 20 až 40%. Napríklad Ethereum o 24%, Ripple o 25% či IOTA až o 38 percent. Kapitalizácia celého trhu klesla pod 200 miliárd dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Čo ďalej?

Na Tradingview.com sledujeme u Bitcoinu “Strong sell” so 17 hlasmi za SELL, 9 neutrálnymi a 0 hlasmi za BUY. Ide o jasnú ilustráciu toho, aká nálada aktuálne prevláda na trhu. Toľkokrát zmieňovaná možnosť otestovania hranice okolo 4800-5000 dolárov je teda stále v hre a aktuálne sa javí ako reálnejší scenár než blížiaci sa bull run. Ten by mohol prísť (alebo aspoň jeho náznak) blížiacim sa koncom septembra, kedy má SEC rozhodnúť v súvislosti s Bitcoin ETF. SEC však môže svoje rozhodnutie opäť odložiť a keď tak Americká komisia pre cenné papiere a burzu urobila naposledy, začali sme sledovať práve tento súčasný pád Bitcoinu.

Rýchle správy

Ripple (XRP): Hoci hodnota tokenu XRP (Ripple) rapídne klesá, fanúšikovia tejto kryptomeny sa môžu tešiť aspoň z výsledku ankety Weiss Ratings, podľa ktorej je XRP najlepšou voľbou pre  pre presun finančných prostriedkov medzi burzami.

SAUDSKÁ ARÁBIA: Saudskoarabskí regulátori informovali, že obchodovanie s kryptomenami je v tejto krajine ilegálne.

HONG-KONG: Hongkongská univerzita vedy a technológie Hong Kong University od Science and Technology Business School získala grand vo výške 20 miliónov dolárov na skúmanie možnosti zlepšenia elektronických platobných systémov. V rámci toho budú študovať možnosť aplikácie blockchain technológie v tomto odvetví.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.