Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (14.6.): Je Bitcoin kontrolovaný Čínou?

Článok

Čína a Bitcoin - správy dňa
Čína a Bitcoin - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Minuloročný rast Bitcoinu mohol byť zmanipulovaný

Tether (USDT) sa stal opäť terčom obrovskej kritiky. Podľa novej štúdie mala práve táto kryptomena, ktorá kopíruje cenu amerického doláru, ovplyvniť respektíve manipulovať cenu Bitcoinu v roku 2017, kedy Bitcoin na krátku chvíľu prekročil rekordnú hodnotu 20 tisíc dolárov.

Tether má byť krytý americkým dolárom, no nemal žiadny audit a ten plánovaný zrušil. Preto vo vzduchu stále visí podozrenie, že v skutočnosti dolárom krytý nie je, teda minimálne nie úplne.

Podľa správy výskumníkov z Texaskej univerzity mohlo mať práve Tether (USDT) vplyv na rast Bitcoinu. Zaň mal byť totiž na základe algoritmu dokupovaný Bitcoin pravidelne keď došlo k poklesu ceny BTC, čo prispelo k ďalšiemu následnému rastu jeho hodnoty. (cointelegraph)

Je Bitcoin kontrolovaný Čínou?

CEO Ripple (XRP) Brad Garlinghouse vyhlásil počas konferencie Stivale Cross Sector Insight v Bostone, že Bitcoin je kontrolovaný Čínou. ,,Poviem vám príbeh, o ktorom sa veľmi nehovorí, ale mala by sa mu venovať pozornosť. Bitcoin je skutočne kontrolovaný Čínou. V Číne sú štyri veľké spoločnosti na ťažbu, ktoré ovládajú viac ako 50% Bitcoinu. Ako vieme, že Čína nezasiahne? Koľko krajín chce používať Čínou kontrolovanú menu? To sa jednoducho nestane,” povedal.

Garlinghouse si tiež myslí, že kryptomeny ako Bitcoin či XRP nebudú narúšať banky, ale budú dôležitou súčasťou fungovania nášho systému. Taktiež povedal o rozdieloch medzi XRP a BTC: ,,XRP je najlepšie digitálne aktívum na vysporiadanie. Bitcoinu dnes trvá 45 minút na realizáciu transakcie, zatiaľ čo XRP to trvá štyri sekundy.” (cointelegraph)

Blockchain pomôže v boji proti falošným správam

Vývojári Adblock Plus podľa informácií Trusted News plánujú využiť technológiu Blockchain na vylepšenie svojho softvéru. Cieľom má byť za pomoci Blockchainu boj proti dezinformačným webom a falošným správam. Program by mal po doinštalovaní doplnku zobrazovať vedľa stránky malé okno s krátkym popisom so štítkami “dôveryhodný”, “neznámy” , “clickbait“ či “satira”.  *(cointelegraph)

Rýchle správy

Coinbase spustila vlastný indexový fond Coinbase Index Fund, ktorý sa bude zameriavať na kryptomeny v ponuke tejto zmenárne. Fond začne prijímať investície od 250 tisíc dolárov do 20 miliónov.

Palo Alto Networks zistila, že okolo 5% všetkých tokenov Monero (XMR), ktoré sú v obehu, bolo vyťažených za pomoci malware.

David Schwartz z Ripple si myslí, že banky v dohľadnej dobe nebudú používať blockchain technológiu na spracovanie medzinárodných platieb. Banky síce uznávajú potenciál tejto technológie, no podľa nich nie je ešte škálovateľná a dostatočne súkromná, aby ju mohli aplikovať v globálom meradle.

Bitcoin je podľa Google Trends stále populárnejší než speváčka Beyonce a to napriek tomu, že záujem o toto slovo vo vyhľadávaní oproti koncu minulého roku kleslo až o 75%

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne