Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (14.12.): Šialená predpoveď Leeho, Bitcoin za $10 000 000?

Článok

Tom Lee - správy dňa
Tom Lee - správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Šialená predpoveď Leeho: BTC o 10 rokov za $10 000 000?

Známy kryptoanalytik Tom Lee zostáva napriek silnému bearmarketu verný svojim pozitívnym predpovediam. V rozhovore pre Bloomberg vyjadril presvedčenie, že reálna hodnota Bitcoinu je omnoho vyššia, než jeho aktuálna cena. Spravodlivá cena BTC sa podľa zakladateľa spoločnosti Fundstrat Global Advisors aktuálne pohybuje medzi 13 800 až 14 800 dolármi. Na toto číslo prišiel na základe pohľadu na počet aktívnych peňaženiek, ich používanie a faktory, ktoré ovplyvňujú ponuku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Lee taktiež uviedol, že kľúčovým faktorom, ktorý môže zvýšiť cenu Bitcoinu, bude jeho masívne prijatie ako triedy aktív. Tiež poznamenal, že reálna hodnota Bitcoinu by mohla byť až 150 000 dolárov. Stane sa tak podľa neho vtedy, keď aktívne kryptopeňaženky  budú predstavovať 7 percent zo 4,5 miliardy držiteľov účtov s Visa kartami.

Kryptomeny majú zatiaľ iba 50 miliónov aktívnych peňaženiek oproti 254 miliónom PayPal účtov a 4,6 miliardám účtov s Visa a Mastercard, vysvetlil Lee. Pri porovnávaní Bitcoinu s inými platobnými systémami z hľadiska hodnoty sociálnej siete predpovedá, že za desať rokov by mohol mať Bitcoin hodnotu až 10 miliónov dolárov. (cointelegraph)

Binance pridáva podporu pre USDC

Najväčšia burza s kryptomenami Binance pokračuje v rozširovaní svojho “USDⓈ” marketu, teda podpory pre obchodné páry s najznámejšími stablecoinami, ktoré kopírujú cenu dolára. Po tom ako ho spočiatku tvorili len obchodné páry voči USDT, teda najznámejšieho, no zároveň najkontroverznejšieho stablecoinu, nedávno pridala páry voči stablecoinu PAX a najnovšie už v priebehu zajtrajška 15.decembra spustí podporu aj pre páry voči stablecoinu USDC od spoločnosti Circle a Coinbase.

S USDC budete môcť na Binance obchodovať v pároch BTC/USDC, BNB/USDC, ETH/USDC, EOS/USDC a XLM/USDC. Stablecoin USDC má každý mesiac audit nezávislou audítorskou spoločnosťou. (support.binance)

Opera spustila kryptoprehliadač

Dočkali sme sa. Populárny browser Opera prináša dlho očakávaný prehliadač orientovaný na kryptomeny a decentralizovaný web so zabudovanou peňaženkou, ktorá zatiaľ podporuje kryptomenu Ethereum e ERC20 tokeny. Prehliadač taktiež podporuje decentralizované aplikácie (dApps) postavene na Ethereum sieti.

Opera by mala do budúcnosti pridať aj podporu pre ďalšie kryptomeny na čele s Bitcoinom. Prehliadač je zatiaľ kompatibilný s operačným systémom Android pre smartphone. Pripravuje sa však aj verzia pre desktop, Mac a Linux. (thenextweb)

Počet užívateľov na burzách za posledný rok výrazne rástol

Podľa prieskumu Cambridge Center of Alternative Finance stúpol počet užívateľov na burzách k 150 miliónom, kým v predchádzajúcom roku ich bolo len 80 miliónov. Taktiež stúpol počet overených účtov na zmenárňach a burzách z 20 miliónov na 40 miliónov. ,,Údaje z prieskumov naznačujú, že väčšina používateľov, či už etablovaných, alebo nových, sú fyzické osoby a nie podnikateľská klientela,” dodávajú autori prieskumu. (livebitcoinnews)

ZebPay v Európe

Populárna indická burza Zebpay otvorila európsku burzu, ktorá je dostupná v 21 krajinách vrátane Českej republiky, no bez Slovenska. Do 31. decembra 2018 taktiež pripravila akciu v podobe nulových poplatkov za obchodovanie. Zákazníci by taktiež mali v tomto období dostať u vybraných obchodných párov voči euro a pri pároch krypto-krypto odmenu 0,25% za každú transakciu.(bitcoin.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.