Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (14.11.): Ethereum zohrá dôležitú rolu pri Web 3.0, tvrdí Joseph Lubin

Článok

Joseph Lubin
Joseph Lubin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Altcoiny padajú, dominancia BTC rastie

Bitcoin padol za posledný deň o 2% a aktuálne sa nachádza na hodnote tesne nad 6200 dolárov. Jeho pád ide ruka v ruke s ešte výraznejším oslabovaním altcoinov. Dominancia BTC na trhu predstavuje už 53,5% (takmer o 2,5 percentá viac než pred týždňom). Voči Bitcoinu strácajú aj popredné kryptomeny. XRP stratilo 6%, Bitcoin Cash 8%, Stellar vyše 5%, EOS 7%, Ethereum 4,5%, Cardano 5% či Litecoin 2,5%. Trhová kapitalizácia klesla už len k 202 miliardám dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Spoluzakladateľ Ethereum: ETH zohrá dôležitú úlohu pri Web 3.0

Spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum (ETH) Joseph Lubin počas návštevy v portugalskom Lisabone vyhlásil, že Ethereum zohrá významnú úlohu počas príchodu takzvaného “Web 3.0” – novej generácie internetu.

,,Ethereum je ďaleko v popredí ako životaschopný kandidát pre ‘Web 3.0‘ a to hlavne vďaka svojej prevádzkovej schopnosti a radikálne decentralizovanej povahe. Môže to trvať niekoľko rokov, kým náš ekosystém dosiahne predstavovanú interoperabilitu a decentralizáciu v najvyšších vrstvách. Ale to je v poriadku. Môžeme sa medzitým rozrastať do radikálnej budúcnosti, ktorú si budeme predstavovať počas toho, ako budeme pracovať na adaptácii tejto technológie, používateľskom rozhraní, definícii používateľského zážitku – to všetko nás bude ešte roky zaneprázdňovať. ”

Ťažba Ehtereum pomocou grafických kariet už nie je zisková

Ťažba kryptomeny Ethereum (ETH) použitím grafických kariet GPU už nie je zisková. Tvrdia to analytici americkej globálnej obchodnej a technologickej firmy Susquenhanna. Spoločnosť tvrdí, že zisk pre ťažiarov ETH, ktorí používajú ťažbu založenú na GPU, klesol k novembru 2018 k nule, kým v júli 2017 to bolo ešte približne 150 dolárov. Dôvodom je predovšetkým pokles ceny Ethereum, ktoré sa aktuálne obchoduje za približne 204 dolárov, čo je takmer o 85% menej, než bola jeho rekordná hodnota v polovici januára 2018. (cointelegraph)

Riaditeľka MMF nevylučuje vládne kryptomeny

Šéfka medzinárodného fondu (MMF) Christine Lagerdeová uviedla, že aj keď nie je úplne presvedčená o koncepte kryptomien, môžu existovať prípady, kedy by štáty mohli vydávať vlastné vládou kryté tokeny a digitálne aktíva. ,,Myslím si, že by sme mali zvážiť možnosť vydávať digitálnu menu. Môže existovať úloha pre štát, aby podporoval peniazmi digitálnu ekonomiku,” uviedla.

McAfeeho výrok

Autor prvého komerčne úspešného antivírusu John McAfee, ktorý sa preslávil stávkou, že Bitcoin dosiahne do roku 2020 hodnotu 1 miliónu dolárov a ak náhodou nie, tak zje v televízii svoje prirodzenie, zverejnil ďalší “tweet”, ktorý sa rýchlo šíri internetom. Tentokrát s veľavravným odkazom pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o kryptomeny: ,,Ak sa nedokážeme plne ponoriť do kryptomien a používať Blockchain ako spôsob na zlepšenie našich životov, namiesto toho, aby sme len zbierali mince, u ktorých dúfame, že spustia Bullrun, potom naša chamtivosť zabije najväčšiu príležitosť, ktorá sa teraz ponúka ľudstvu.”

Rýchle správy

LITECOIN: V sieti Litecoin sa podarilo realizovať transakciu v hodnote 62 miliónov dolárov len za poplatok 50 centov. Litecoin v tomto smere má výrazne navrch pred Bitcoinom, v ktorého sieti je priemerný poplatok 0,36 USD. Počas kryptoboomu v decembri 2017 to však bolo až vyše 25 dolárov.

EOS: Na Google Play sa objavuje falošná aplikácia, ktorá sa tvári ako peňaženka pre kryptomenu EOS. Jej názov je SimplEOS.

NEMECKO: Podľa prieskumu realizovaného v regiónoch Sasko a Hesensko sa až štvrtina Nemcov zaujíma o možnosť investície do kryptomien.  55% opýtaných respondentov tvrdí, že o kryptomenách už počuli.

PETRO: Kontroverznú venezuelskú kryptomenu Petro môžu obyvatelia tejto krajiny zameniť za akúkoľvek medzinárodnú menu. Uviedol to prezident krajiny Nicolas Maduro, ktorý chce týmto krokom spopularizovať Petro u domáceho obyvateľstva. Dôvera v túto digitálnu menu je však mimoriadne nízka.

MICHIGAN: V americkom štáte Michigan sa zakázali politické dotácie vo forme kryptomien.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.