Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (13.8.): Dominancia Bitcoinu rastie, podľa Leeho je to dobrá správa

Článok

Bitcoin a správy dňa
Bitcoin a správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Dominancia Bitcoinu rastie, Tom Lee si myslí, že je to dobrý signál

Bitcoin sa cez víkend opäť odrazil od silného supportu okolo 6000 dolárov a aktuálne sa obchoduje za 6400 USD. Pokles hodnoty BTC a jeho následne posilnenie o zhruba 500 dolárov viedlo k ďalšiemu krvácaniu altcoinov a dominancia Bitcoinu na trhu s kryptomenami dosiahla už 51% (tohtoročný rekord). Voči Bitcoinu sa nedarí s malými výnimkami, ktoré sú však len krátkodobé, žiadnym digitálnym menám a tento scenár bude pravdepodobne pokračovať ďalej. Podľa Toma Leeho zo spoločnosti Fundstrat je však rast dominancie Bitcoinu dobrou správou – signalizuje to vraj to, že sa trh zotavuje.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ďalší Tether v obehu zrejme ovplyvnil Bitcoin

Do obehu sa dostali ďalšie tokeny USDT vydané spoločnosťou Tether, tentokrát v hodnote 50 miliónov dolárov. Stalo sa tak 11. augusta a to bol zrejme hlavný dôvod posilnenia Bitconu na aktuálnu hodnotu zhruba 6400 USD. „Priliatie” ďalších USDT do obehu tradične ovplyvňuje cenu Bitcoinu a z tohoto dôvodu je USDT, ktorý by mal kopírovať cenu dolára v pomere 1:1, dlhodobo kritizovaný. (cointelegraph)

Turecká líra padá, ľudia investujú do Bitcoinu

Turci aktuálne z dôvodu menovej krízy tureckej líry investujú húfne do Bitcoinu, nakoľko je jeho volatilita voči doláru nižšia, než ich národnej meny. Turecká lídra v dôsledku diplomatickej krízy s USA dosahuje nové rekordné minimá, keď od začiatku roka sa prepadla takmer o 50%. Podľa Google Trends návštevnosť stránok súvisiacich s Bitcoinom a kryptomenami medzitým v krajine rýchlo rastie a minulý týždeň vzrástla o 150 percent.

Rýchle správy

ETHEREUM: Odmena za ťažbu Ethereum by sa mala znížiť a môže klesnúť až o dve tretiny na jeden vyťažený blok. Odhlasovala si to samotná komunita.

FACEBOOK & STELLAR: Kryptokomunitou sa prehnala špekulácia o možnej spolupráci medzi Facebookom a Stellarom (XLM). Hovorca Facebooku však túto fámu poprel.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.