Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (13.7.): 80% ICO je podvod či decentralizovaná banka na Malte

Článok

Správy dňa - podvod
Správy dňa - podvod

 Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Štúdia: U viac než 80% ICO z roku 2017 išlo o podvod

Podľa štúdie poradenskej skupiny Statis Group možno označiť až 80% ICO vydaných v roku 2017 za podvod. Štúdia zohľadnila životný cyklus ICO od pôvodného návrhu predaja až po najzložitejšiu fázu obchodovania na burzách. Statis Group označil za mŕtve tie ICO, ktoré neboli kótované na žiadnej burze na obchodovanie a ich posledný príspevok (aktualizácia kódu) na Githube je starší než tri mesiace. Za najväčšie podvody sú považované projekty Pincoin, Savedroid a Arisebank, do ktorých bolo investovaných vyše 1,2 miliardy dolárov. Štúdia však zároveň poukazuje na to, že do podvodných ICO išlo oveľa menej investícií než do ICO, ktore dosiahli úspech. Viac ako 70% investícií do ICO totiž mierilo do projektov “vyššej kvality”. (cointelegraph.com)

Phishing či Cryptocurrecy Giveaway. Dajte si pozor, nech vás neoklamú

Odborníci na bezpečnosť so spoločnosti Kaspersky Lab zistili, že kybernetickí zločinci, alebo ak chcete hackeri, odcudzili v priebehu minulého roka viac než 21 000 Ethereum, čo prestavuje okolo 10 miliónov dolárov. Podarilo sa im to najmä vďaka phishingovým emailom, ktoré obsahovali číslo elektronickej peňaženky s cieľom získať od podvedených zákazníkov ich finančné zdroje. Ďalším mimoriadne obľúbeným podvodom je falošný “cryptocurrency giveaway”, pri ktorom sa obetiam vďaka zneužitým podvodným účtom známych osobností (napr. Elon Musk, Pavel Durov, Binance, Changpeng Zhao, Justin Sun …) sľubuje, že ak pošlú na určitú adresu napríklad 1 ETH, dostanú naspäť 5 či 10 násobok tejto hodnoty. Pochopiteľne ide o podvod, na ktorý sa však dá nachytať stále veľmi veľa nováčikov. (cointelegraph)

Na Malte má vzniknúť prvá decentralizovaná banka

Kryptoburza Binance, ktorá sa presťahovala na Maltu, podporuje myšlienku vytvorenia blockchain banky na tejto ostrovnej krajine v Stredozemnom mori. Táto banka by mala byť prvou na svete decentralizovanou bankou, ktorá bude vlastnená “spoločnosťou”. Jej majiteľmi nebudú konkrétne firmy, ale “právne záväzné akciové tokeny”, ktoré budú získane výmenou za investíciu prostredníctvom platformy na fundraisingovú akciovú spoločnosť Neufund založenú na blockchain technológii. Bloomberg k tejto informácií poznamenáva, že banka bude musieť pred začiatkom činnosti požiadať o povolenie maltských regulačných orgánov v súlade s finančnými zákonmi Európskej únie. Malta sa však stavia k problematike prívetivo, čo naznačujú slová mladšieho ministra v rámci úradu predsedu vlády Silvia Shembriho, ktorý uviedol, že táto ostrovná krajina je potešená tým, že bola vybraná ako miesto prvej globálnej komunitnej banky. (cointelegraph)

Robinhood podporuje ďalšie dve kryptomeny

Mobilná aplikácia pre finančné služby Robinhood pridala podporu pre kryptomeny Litecoin a Bitcoin Cash. Robinhood, ktorý má podľa vlastných tvrdení viac ako 5 miliónov klientov, zároveň informoval, že sa plánuje rozširovať aj o ďalšie digitálne meny. Aplikácia je populárnym nástrojom na obchodovanie s kryptomenami v zatiaľ 17 amerických štátoch, v ktorých získala povolenie. Atraktívna je okrem iného aj vďaka nulovým poplatkom pri tradingu. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

 

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne