Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (13.6.): Šéf Binance o páde Bitcoinu a ďalšie správy

Článok

Zhao a správy dňa
Zhao a správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Pád Bitcoinu je prirodzený, upokojuje CEO Binance

CEO spoločnosti Binance Changpeng Zhao si myslí, že pád Bitcoinu je prirodzený, pričom poukázal, že podobná situácia sa stala mnohokrát už v minulosti, len cena tejto kryptomeny bola vtedy odlišná. Podľa Zhaa tak nie je súčasný pokles hodnoty BTC ničím výnimočný. Zhao uviedol na grafoch viaceré ešte výraznejšie pády BTC: V roku 2010 stratil 94% svojej hodnoty, v roku 2011 94%, v roku 2013 sa obchodoval za 1166 USD a v roku 2015 iba za 170 dolárov (pád o 85%). (twitter)

Blockchain pomôže bankám v Južnej Kórei

Skupina juhokórejských komerčných bánk spustí už budúci mesiac, teda v júli, platformu na overenie totožnosti zákazníkov za pomoci blockchainu. Systém zvaný “BankSign” sa bude používať v elektronickom aj mobilnom bankovníctve. Tento krok má nahradiť 20-ročný systém verejnej kontroly, ktorý je známy svojou zložitosťou a neefektívnosťou. Platforma BankSign je založená na nástroji Nexledger, ktorý je vyvinutý dcérskou spoločnosťou Samsungu SDS. (cointelegraph)

Nelegálna ťažba Monera pomocou kryptojackingu

Japonská polícia prešetruje prípad “kryptojackingu”, ktorý zahŕňa softvér Coerohive určený na ťažbu kryptomeny Monero. Vyšetrovatelia majú podozrenie, že je porušovaný zákon zakazujúci používanie počítačových vírusov. Podozriví údajne vytvorili webstránky, ktoré na počítači ich čitateľov nainštalovali tento softvér bez ich súhlasu. (cointelegraph)

Kryptomeny ako nástroj na obchod s bielym mäsom?

Výbor pre finančné služby USA navrhol zákon, ktorý by mal iniciovať štúdiu o tom, ako sa používajú kryptomeny pri obchodovaní s ľuďmi. Ak bude zákon schválený, generálny kontrolór USA bude musieť zistiť, ako virtuálne meny a online trhy pomáhajú pri obchode s “bielym mäsom”. Štúdia by okrem toho mala preskúmať využitie kryptomien v obchode s nelegálnymi drogami. (cointelegraph)

Nová blockchain organizácia vo Švajčiarsku

Vo Švajčiarsku vznikla nová organizácia s názvom Združenie pre kapitálové trhy a technológie (CMTA), ktorá má uľahčiť používanie blockchain technológie na finančných trhoch. Spoločnosť CMTA bola založená v Ženeve švajčiarskym lídrom v oblasti online bankovníctva Swissquote, poskytovateľom trhového softvéru Temenos a najväčšou právnickou firmou v krajine Lenz & Staehelin.

 ,,Blockchain technológia má potenciál znižovať zložitosť systému kapitálových trhov a znižovať prekážku vstupu na trh pre začínajúce podniky. Súčasný nedostatok právnej istoty spomaľuje a potenciálne ohrozuje rozvoj v tejto oblasti,” uviedol Jacques Iffland, predseda CMTA. (cointelegraph)

Kryptomeny potrebujú globálne štandardy a normy pre dohľad

Felix Hufeld, prezident Spolkového úradu pre dohľad nad finančným trhom v Nemecku, je skeptický voči kryptomenám a poukazuje na ich využitie pri praní špinavých peňazí a podpore terorizmu. Myslí si, že jeho úrad by mal spolupracovať s ostatnými regulačnými orgánmi na celom svete a usilovať o globálne štandardy a medzinárodne dohodnuté normy pre dohľad. Zároveň sa však neodvážil úplne vylúčiť budúcnosť digitálnych mien. (cointelegraph)

Rýchle správy

  • Bitpanda, najpopulárnejšia európska zmenáreň, pridá do svojej ponuky kryptomeny IOTA a Komodo
  • Binance chce podporovať airdropy EOS: IQ, DAC a EON
  • Ontology uzavrelo partnerstvo so spoločnosťou Carblock, ktorá vytvára prvý decentralizovaný trh pre automobilový priemysel založený na dátach o vozidlách

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.