Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (13.6.): Šéf Binance o páde Bitcoinu a ďalšie správy

Článok

Zhao a správy dňa
Zhao a správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Pád Bitcoinu je prirodzený, upokojuje CEO Binance

CEO spoločnosti Binance Changpeng Zhao si myslí, že pád Bitcoinu je prirodzený, pričom poukázal, že podobná situácia sa stala mnohokrát už v minulosti, len cena tejto kryptomeny bola vtedy odlišná. Podľa Zhaa tak nie je súčasný pokles hodnoty BTC ničím výnimočný. Zhao uviedol na grafoch viaceré ešte výraznejšie pády BTC: V roku 2010 stratil 94% svojej hodnoty, v roku 2011 94%, v roku 2013 sa obchodoval za 1166 USD a v roku 2015 iba za 170 dolárov (pád o 85%). (twitter)

Blockchain pomôže bankám v Južnej Kórei

Skupina juhokórejských komerčných bánk spustí už budúci mesiac, teda v júli, platformu na overenie totožnosti zákazníkov za pomoci blockchainu. Systém zvaný “BankSign” sa bude používať v elektronickom aj mobilnom bankovníctve. Tento krok má nahradiť 20-ročný systém verejnej kontroly, ktorý je známy svojou zložitosťou a neefektívnosťou. Platforma BankSign je založená na nástroji Nexledger, ktorý je vyvinutý dcérskou spoločnosťou Samsungu SDS. (cointelegraph)

Nelegálna ťažba Monera pomocou kryptojackingu

Japonská polícia prešetruje prípad “kryptojackingu”, ktorý zahŕňa softvér Coerohive určený na ťažbu kryptomeny Monero. Vyšetrovatelia majú podozrenie, že je porušovaný zákon zakazujúci používanie počítačových vírusov. Podozriví údajne vytvorili webstránky, ktoré na počítači ich čitateľov nainštalovali tento softvér bez ich súhlasu. (cointelegraph)

Kryptomeny ako nástroj na obchod s bielym mäsom?

Výbor pre finančné služby USA navrhol zákon, ktorý by mal iniciovať štúdiu o tom, ako sa používajú kryptomeny pri obchodovaní s ľuďmi. Ak bude zákon schválený, generálny kontrolór USA bude musieť zistiť, ako virtuálne meny a online trhy pomáhajú pri obchode s “bielym mäsom”. Štúdia by okrem toho mala preskúmať využitie kryptomien v obchode s nelegálnymi drogami. (cointelegraph)

Nová blockchain organizácia vo Švajčiarsku

Vo Švajčiarsku vznikla nová organizácia s názvom Združenie pre kapitálové trhy a technológie (CMTA), ktorá má uľahčiť používanie blockchain technológie na finančných trhoch. Spoločnosť CMTA bola založená v Ženeve švajčiarskym lídrom v oblasti online bankovníctva Swissquote, poskytovateľom trhového softvéru Temenos a najväčšou právnickou firmou v krajine Lenz & Staehelin.

 ,,Blockchain technológia má potenciál znižovať zložitosť systému kapitálových trhov a znižovať prekážku vstupu na trh pre začínajúce podniky. Súčasný nedostatok právnej istoty spomaľuje a potenciálne ohrozuje rozvoj v tejto oblasti,” uviedol Jacques Iffland, predseda CMTA. (cointelegraph)

Kryptomeny potrebujú globálne štandardy a normy pre dohľad

Felix Hufeld, prezident Spolkového úradu pre dohľad nad finančným trhom v Nemecku, je skeptický voči kryptomenám a poukazuje na ich využitie pri praní špinavých peňazí a podpore terorizmu. Myslí si, že jeho úrad by mal spolupracovať s ostatnými regulačnými orgánmi na celom svete a usilovať o globálne štandardy a medzinárodne dohodnuté normy pre dohľad. Zároveň sa však neodvážil úplne vylúčiť budúcnosť digitálnych mien. (cointelegraph)

Rýchle správy

  • Bitpanda, najpopulárnejšia európska zmenáreň, pridá do svojej ponuky kryptomeny IOTA a Komodo
  • Binance chce podporovať airdropy EOS: IQ, DAC a EON
  • Ontology uzavrelo partnerstvo so spoločnosťou Carblock, ktorá vytvára prvý decentralizovaný trh pre automobilový priemysel založený na dátach o vozidlách

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne