Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (13.12.): Čas kúpiť Bitcoin? Legendárna analýza BTC či rekord v sieti Litecoin

Článok

BTC - správy dňa
BTC - správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Weiss Ratings tvrdí, že je čas kúpiť Bitcoin

,,Bitcoin sa dostáva do takých nízkych úrovní, že sa stáva jednou z najlepších investičných príležitosti tohto roku. Ako uchvatiteľ hodnoty, Bitcoin tu určite zostane. Naozaj si myslíme, že v súčasnosti je to najmenšia špekulatívna investícia, ktorú môže teraz človek urobiť v oblasti kryptomien,” uviedla vo svojom Tweete ratingová agentúra WeissRatings, ktorá sa tento rok spopularizovala tým, že ako prvá začala zverejňovať hodnotenia konkrétnych kryptomien. (investinblockchain)

Bakkt otvorí dvere inštitúciám

Dr. Bruce Ng, rešpektovaný odborník na DLT a analytik Weiss Ratings, uviedol, že si vie len ťažko predstaviť scenár, pri ktorom by sa Bakktu nepodarilo otvoriť dvere veľkým inštitúciám ku kúpe kryptomien. ,,Projekt ako je Bakkt, by mohol zvýšiť likviditu, stabilitu a celkovú veľkosť trhu s kryptomenami. Môže pomôcť vytvoriť globálny trh s hodnotou biliónov dolárov, väčší než sme videli kedykoľvek predtým,” vyhlásil presvedčivo. (investinblockchain)

TIP: 18 zaujímavých faktov o Bakkt si prečítajte tu

„Legendárna analýza” opäť koluje internetom

Mnohé kryptomenové komunity sa v posledných dňoch opäť vracajú k technickej analýze Bitcoinu, ktorá popisuje predchádzajúce cykly, súčasný stav a tiež naznačuje, akým smerom by mohla pokračovať cena Bitcoinu v nasledujúcich mesiacoch a rokoch. Populárna je najmä z toho dôvodu, že zatiaľ jej predikcia vychádza pomerne presne. Upozorňujeme, aby ste ju v žiadnom prípade nevnímali investičnú radu. Ide len o zaujímavosť.

Na grafe môžete vidieť znázornenie rôznych fáz vývoja ceny Bitcoinu od roku 2013 až s predikciou do roku 2022, kedy by sa mohol BTC ocitnúť na hodnote okolo 120 tisíc dolárov. Podľa grafu sa aktuálne blížime do fázy kapitulácie a následne zúfalstva, ktoré sa bude pochybovať BTC okolo cenovej úrovne 2800-3600 dolárov. Postupného rastu hodnoty BTC by sme sa však mohli dočkať od októbra budúceho roku. Určite stoja za povšimnutie popisy na grafe, ktoré znázorňujú, kedy do trhu vstupujú inštitucionálni hráči, kedy ide o tzv. smart money (vhodný čas na investíciu), kedy prichádza do trhu široká verejnosť (public) a kedy sa kryptomenám venujú média.

Po kliknutí na obrázok sa vám zobrazí vo zväčšenej veľkosti.

Analýza BTC

Novogratz verí, že Bitcoin bude reálnym digitálnym zlatom

Mike Novogratz, ktorý ako generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital zažíva pre pád hodnoty kryptomien v roku 2018 pomerne ťažké časy, opäť potvrdil, že verí v budúcnosť Bitcoinu. Novogratz je presvedčený, že sa stane časom pravým digitálnym zlatom a rovnako ako zlato bude “legálnou pyramídovou schémou“. Pokiaľ ide o trh s ICO, priznáva, že aktuálne pôsobí naozaj mŕtvo, no verí, že mnohé tokeny si nájdu v budúcnosti svoje uplatnenie.

,,Išiel som do toho (myslí tým spoločnosť Galaxy Digital) s presvedčením, že v dlhodobom horizonte dosiahnu kryptomeny skutočný posun vo svete a môžem týmto spôsobom zabezpečiť moje portfólio. Aby som bol úprimný, urobili sme skvelú robotu, keď sme neprišli o naše peniaze, keď Bitcoin padol o prvých 60 percent. Na čo však zabúdate, že trh ako Bitcoin, ktorý je aktuálne dole o 84%, padol o 60 percent a potom o ďalších 60 percent. To bolo obdobie, kedy vznikli naše problémy. Začnete kupovať opäť Ethereum, pretože stojí len 400 dolárov a bolo na 1300 dolároch. Ale ono padne na 100 dolárov, takže prídete o 75% vašich peňazí. V tomto kontexte sme nedopadli katastrofálne, ale stále sme výrazne dole,” vysvetlil Novograzt súčasnú situáciu spoločnosti Galaxy Digital, ktorá zaznamenala v prvých troch štvrťrokoch roku 2018 stratu vyše 130 miliónov dolárov. (dailyhodl)

Rekordné transakcie Litecoin

Kryptomena Litecoin označovaná aj za „digitálne striebro” má za sebou mimoriadne zaujímavý deň. Spôsobila ho neznáma “veľryba”, ktorá uskutočnila v jej blockchaine transakcie v hodnote vyše 1,1 miliardy amerických dolárov, čo je viac než 60% celej trhovej kapitalizácie (resp. 35 400 000 LTC) tejto populárnej kryptomeny.

Do rebríčku 100 najhodnotnejších adries s LTC tak pribudlo 40 nových peňaženiek, pričom v každej z nich sa nachádza 300 000 LTC. Motívy týchto transakcii nie sú známe a ostávajú len predmetom rôznych špekulácii.

Na transakcie upozornil twitter kanál Litecoin.com aj zakladateľ tejto meny Charlie Lee. Litecoin aktuálne stojí 23,93 USD, jeho rekordná hodnota bola vyše 330 dolárov.

LTC transakcie - 40 nových peňazeniek

Už len dva ASIC minery sú ziskové

Zlatá éra pre ťažiarov Bitcoinu sa minimálne na nejaký čas skončila. Portál Cointelegraph odvolávajúci sa na informácie portálu ASICMinerValue.com informuje, že aktuálne sú ziskové už len dva ASIC minery – Ebang Ebit E11++ a ASICminer 8 Nano 44Th. Prvý so ziskom $0.53/deň, druhý “len” $0.15/deň. Prvé menované zariadenie stojí 2024 dolárov (cointelegraph). Viac sa dozviete z priloženého obrázku.

ASIC miners

 

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne