Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (12.9.): Buterin vs. Zhao: kto bude mať pravdu?

Článok

Zhao vs. Buterin
Zhao vs. Buterin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Info pre čitateľov: Sme späť

Kryptonovinky tu zhruba týždeň neboli, no neznamená to koniec tohto portálu. Práve naopak podobne ako vy dúfame, že sme len na začiatku dlhej a úspešnej cesty. Výpadok článkov na tomto portáli súvisel jednoducho s tým, že som si doprial dovolenku a elektroniku som dal absolútne bokom. Smerom do budúcnosti verím, že redaktorov bude viac, možno sa pridajú aj nejakí nadšenci z vás – čitateľov tohto portálu. Ak by ste mali zaujem neváhajte napísať na kryptonovinky(zavinac)gmail.com.

Bitcoin zvyšuje svoju dominanciu

Hodnota Bitcoinu sa opäť približuje k tohtoročným minimám, ktorým sa s veľkou pravdepodobnosťou nevyhneme. Jeho dominancia na trhu však zároveň stúpa, keď dnes dosiahla až 58%. Znamená to hlavne to, že altcoiny krvácajú ešte viac než Bitcoin a ich hodnota naďalej rapídne klesá. Teraz sa oplatí držať z kryptomien naozaj Bitcoin. Ak však zvažujete nákup, buďte veľmi opatrní. Indikátory na TradingView hovoria 15 za SELL, 9 NEUTRAL a iba 2 BUY.

Buterin vs. Zhao: kto bude mať pravdu?

Vitalik Buterin, zakladateľ kryptomeny Ethereum, na napísal na Twitteri, že neočakáva ďalšie 1000-násobné zhodnotenie kryptomien, ktoré sme sledovali v predchádzajúcich rokoch. Najväčšie zhodnotenie investícií je jednoducho podľa jeho názoru už za nami. ,,Aby sme si rozumeli nikdy som nepovedal, že tu nie je priestor pre ďalší rast. Povedal som, že tu nie je priestor pre 1000-násobné nárasty cien. Tisícnásobné nárasty cien dnes znamenajú trh o hodnote 200 biliónov,” vysvetlil svoj názor.

Zakladateľ kryptoburzy Binance Changpeng Zhao však s jeho názorom nesúhlasí: ,,Stále nesúhlasím. Tvrdím, že kryptomeny absolútne môžu rásť 1000-násobne a aj viac. Len dosiahnutie obchodu s americkým dolárom ich priblíži k 1000-násobku a trh s derivátmi je niekoľkokrát väčší”.

Ethereum na 16-mesačnom minime

Kde sú tie časy, kedy Ethereum čarovalo investorom veľký úsmev na tvári. Druhá najhodnotnejšia kryptomena dnes dosiahla svoje 16-mesačné minimum, keď sa nejaký čas obchodovala za hodnotu nižšiu než 170 dolárov. Cene ETH určite nepomohlo ani vyššie spomínané vyjadrenie zakladateľa tejto digitálnej meny Vitalika Buterina, ktorý neverí, že trh s kryptomenami dosiahne ďalšie obrovské rasty podobné tým z minulosti.

Winklevossovci vydajú kryptomenu krytú dolárom

Populárny no zároveň často kritizovaný USDT vydávaný spoločnosťou Tether bude mať ďalšiu konkurenciu. Bratia Winklevossovci získali povolenia na zalistovanie novej digitálnej meny s názvom Gemini dollar (podľa ich kryptoburzy), ktorá bude podobne ako USDT kopírovať hodnotu amerického dolára. Stabilita jej ceny má byť zaistená spoločnosťou State Street, ktorá spravuje aktíva v hodnote biliónov dolárov. Konkurenčné “stablecoiny” vznikajú v poslednej dobe ako huby po daždi, no zatiaľ medzi nimi USDT výrazne dominuje. Tieto digitálne meny sú populárne u investorov v čase vysokej volatility na trhu, kedy za ich pomoci vedia chrániť svoje vklady.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.