Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (12.7.): Bitcoin ešte tento rok za 60 tisíc USD?

Článok

Bitcoin - správy dňa
Bitcoin - správy dňa

 Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin ešte tento rok za 60 tisíc USD?

Spoluzakladateľ a prezident kryptostartupu TenX Julian Hosp tvrdí, že si je stále istý tým, že Bitcoin môže do konca tohto roku dosiahnuť hodnotu 60 tisíc dolárov. Povedal to počas rozhovoru na konferencii v Hong Kongu. ,,V decembri, keď bola cena Bitcoinu 20 tisíc dolárov, predpovedal som, že v roku 2018 uvidíme Bitcoin na hodnote 5000 dolárov a tiež 60 tisíc dolárov. 5000 dolárov sme do značnej miery splnili a uvidíme, či dokážeme urobiť aj 60 tisíc USD. Stále som si tým dosť istý,“ uviedol. (cointelegraph)

Cena grafických procesorov klesá vďaka poklesu hodnoty kryptomien

Cena špecializovaných grafických procesorov (GPU) klesá spoločne s poklesom cien kryptomien. Zatiaľ čo koncom roka 2017 a začiatkom roku 2018 došlo k prudkému nárastu ich hodnoty, tento trend sa zmenil, keďže pád kryptomien pokračuje. Grafické procesory boli počas kryptoboomu veľmi žiadané vzhľadom na ich využitie na ťažbu digitálnych mien. (cointelegraph)

Quartz: Bude India vnímať kryptomeny ako komodity?

Podľa anonymného zdroja portálu Quartz sa India nerozhodne pre všeobecný zákaz krypotmien, ale pravdepodobnejší scenár je, že k ním bude pristupovať ako ku komoditám. Ministerstvo financií Indie nariadilo vypracovať štúdiu o kryptomenách, čo môže túto skutočnosť naznačovať. Podľa tohto anonymného zdroju je hlavným záujmom regulačných orgánov v Indii efektívne identifikovať odkiaľ prichádzajú peniaze. Ak budú kryptomeny vnímané ako komodity, má im to údajne umožniť ich jednoduchšiu reguláciu.  (cointelegraph)

Ripple má novú posilu do tímu

Spoločnosť Ripple, ktorá stojí za treťou najhodnotnejšou kryptomenou XRP, zamestnala na pozíciu nového vedúceho viceprezidenta pre rozvoj podnikania Kahinu Van Dyke, ktorá bude zodpovedná za realizáciu strategických partnerstiev pre medzinárodné finančné služby s dôrazom na vývoj nového globálneho technologického riešenia pre medzinárodné platby. Tie sú podľa jej slov v súčasnosti zastaralé a nespĺňajú potreby pre podnikanie. (cointelegraph)

Južná Kórea bude prijímať nový zákon o kryptomenách, ICO a blockchain

Juhokórejskí zákonodarcovia predstavia od 13. do 26. júla návrhy zákonov, ktorých cieľom je jasná regulácia a pravidlá pre kryptomeny, ICO a blockchain technológiu. Cieľom týchto pravidiel má byť zamedzenie využívania kryptomien na pranie špinavých peňazí, počítačovej kriminality a úniku osobných údajov. Ďalším z cieľov je posilnenie zákonov o právnom postavení digitálnych mien a požiadavkách na kryptoburzy, ktoré by mali byť ešte bezpečnejšie.

Juhokórejské regulačné orgány medzitým menia postoj k digitálnym menám. Minulý mesiac vláda oznámila plány na zrušenie zákazu ICO, ktorý prijala v septembri 2017. Ministerstvo vedy a technológie sa zas rozhodlo posilniť spoluprácu s USA, ktorej cieľom je dosiahnutie štvrtej priemyselnej revolúcie za pomoci blockchain technológie. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.