Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (12.5.): Je Bitcoin z najhoršieho von?

Článok

Bitcoin - správy dňa
Bitcoin - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin sa po páde pomaly zotavuje

Bitcoin, ktorý mal pred necelými dvoma dňami hodnotu približne 9300 dolárov, pokračoval cez noc v oslabovaní až k hodnote 8150 USD. Od tejto hranice sa rýchlo odrazil a následne začal posilňovať. Následne jeho hodnota stúpala k cene 8600 USD, pričom zotavovať sa začali aj altcoiny. Trhová kapitalizácia bola 387 miliárd dolárov, pričom pár hodín dozadu to bolo len 365 miliárd. Aktuálne však Bitcoin opäť klesá a pohybuje sa okolo úrovne 8400 USD. Trhová kapitalizácia je 381 miliárd $.

Facebook uvažuje nad vlastnou kryptomenou

Facebook údajne uvažuje nad myšlienkou vytvorenia vlastnej kryptomeny. Informovala o tom 11. mája tlačová agentúra Cheddar. Viac o tom píšeme v tomto článku.

Čína robí nezávislú štúdiu o kryptomenách

Čínska vláda oznámila, že uverejní mesačnú nezávislú analýzu kryptomien a blockchain projektov. Podľa dvoch tlačových správ, ktoré dopĺňajú toto oznámenie, oddelenie čínskeho ministerstva priemyslu a informačných technológií analyzuje 28 kryptomien vrátane Bitcoinu, Ethereum, Litecoin, Monero, ENO, QTUM, Ripple a Zcash. Cieľom projektu je zhodnotiť technologickú spôsobilosť a užitočnosť týchto projektov. Podnetom na túto analýzu bol nedostatok nezávislého hodnotenia pre kryptomeny a blockchain projekty. (cointelegraph.com)

Najvyšší súd v Indií nariadenie rezervnej banky nepozastavil

Najvyšší súd v Indii odmietol vydať predbežný príkaz na pozastavenie nariadenia Indickej rezervnej banky (RBI), ktorá sa rozhodla zakázať bankovým subjektom poskytovať služby spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú kryptomenami.  Najvyšší súd sa bude prípadom zaoberať najbližšie 17. mája. (cointelegraph.com)

Prvé regulované futures pre Ethereum

Platforma Crypto Facilities vo Veľkej Británii spustila prvé regulované terminované kontrakty (futures) s kryptomenou Ethereum (ETH). Crypto Facilities je regulovaná obchodná platforma britským úradom finančnej správy (FCA). (cointelegraph.com)

Štúdia v Írsku

Autori štúdie Írskej národnej univerzity (NUI) týkajúcej sa Blockchainu vyzývajú vládu, by podporovala túto technológiu. Štúdia navrhuje odporúčania na zvýšenie povedomia o prijatí blockchainu, ktorý môže mať pozitívny vplyv na hospodársky rast. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne