Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (11.7.): Elon Musk spomenul Ethereum, no v negatívnej súvislosti

Článok

Správy - Elon Musk a Ethereum
Správy - Elon Musk a Ethereum

 Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Opera prvým veľkým prehliadačom s kryptopeňaženkou

Webový prehliadač Opera spustil novú beta verziu, ktorej súčasťou je peňaženka na kryptomeny. Opera tak urobila ďalší krok smerom k digitálnym menám, keďže už od januára obsahuje anti-cryptojacking softvér, ktorý bráni tomu, aby bol počítač počas prehliadania stránky zneužívaný na nevedomú ťažbu kryptomien.

,,Dúfame, že toto (peňaženka) urýchli prechod kryptomien zo špekulácií a investícií do skutočných platieb a transakcií v každodennom živote našich užívateľov,” uviedol produktový manažér Charles Hammel, ktorý poznamenal, že Opera sa chce stať prvým veľkým prehliadačom, ktorý otvorí dvere “webu 3.0“. (cointelegraph)

Spoluzakladateľ Google ťaží Ethereum

Spoluzakladateľ Google Sergey Brin sa priznal k tomu, že ťaží kryptomenu Ethereum. Brin, ktorý je v súčasnosti prezidentom firmy Alphabet, ktorá je spätá so spoločnosťou Google, vraj ťaží ETH so svojim 10-ročným synom. Vysoko postavený predstaviteľ Google taktiež uviedol, že technológia okolo kryptomien so sebou prináša viacero mimoriadne zaujímavých noviniek a poznatkov. (cointelegraph)

Elon Musk prvýkrát spomenul Ethereum. No v negatívnej súvislosti

Miliardár, vedec a vizionár v jednom, Elon Musk, upozornil na podvodné roboty, ktoré sa na Twitteri vydávajú za slávne osobnosti a žiadajú od ľudí, aby im odoslali malú časť Ethereum (ETH) alebo inej kryptomeny, za čo im údajne pošlú naspäť niekoľkonásobok doručenej hodnoty danej digitálnej meny.

Na “tweet” Muska reagoval zakladateľ Ethereum Vitalik Buterin, ktorý vyzval generálneho manažéra Twitteru Jacka Dorseyho, aby prijal opatrenia na odstránenie týchto podvodných správ. Buterin zároveň vyjadril sklamanie nad tým, že Elon Musk venoval svoj historicky prvý tweet o Ethereum problémom s podvodnými robotmi a nie technológii, ktorú Ethereum prináša. ,,Želal by som si, aby prvý tweet Elona Muska o Ethereum bol o technológii a nie o podvodných botoch. Jack môžeš nám pomôcť? Alebo niekto z komunity Etheruem, kto vymyslí spôsob, ako filtrovať tieto správy?,“ napísal Buterin na twitteri. (cointelegraph)

Európska komisia prijala smernicu, ktorá súvisí s kryptomenami

Európska únia včera prijala smernicu o praní špinavých peňazí, ktorá stanovila nový právny rámec pre európske finančné inštitúcie na reguláciu digitálnych mien s cieľom ochrany proti nelegálnej činnosti. Okrem prania špinavých peňazí má smernica zamedziť aj využívaniu kryptomien na sponzorovanie terorizmu. Nové pravidlá stanovujú prísnejšie požiadavky na transparentnosť zamerané na používanie anonymných platieb prostredníctvom predplatených kariet a platforiem na výmenu kryptomien. Aby regulačné orgány účinne monitorovali kryptomeny, komisia uvádza, že musia byť schopné priradiť adresy digitálnych peňaženiek k ich vlastníkom. (cointelegraph)

Počet stiahnutí aplikácie Coinbase výrazne klesá

Miera počtu stiahnutí aplikácie kryptozmenárne Coinbase výrazne klesla. Podľa spoločnosti Quartz sa v júni prepadla až na 40. miesto v rebríčku finančných aplikácií podľa počtu stiahnutí, čo je najnižšie hodnotenie od apríla 2017. Situácia zrejme odráža aktuálnu nepriaznivú situáciu na trhu s kryptomenami. Aplikácia Coinbase dosiahla svoj vrchol v decembri 2017, kedy sa stala jednou z najdôležitejších finančných aplikácií v celých Spojených štátoch amerických. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.