Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (11.6.): Čo spôsobilo pád Bitcoinu a altcoinov?

Článok

Bitcoin padá - správy dňa
Bitcoin padá - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Čo spôsobilo pád Bitcoinu a altcoinov?

Kryptomeny zažili cez víkend veľký prepad, ktorý tradične odštartoval Bitcoin. Ten oslabil len za včerajšok o takmer sedem percent, za posledný týždeň až o desať. Nasledovali ho všetky väčšie altcoiny, pričom niektoré z nich zaznamenali ešte väčšie straty.

Dôvodom tohto strmého prepadu je s najväčšou pravdepodobnosťou správa o tom, že Americká komisia pre terminované obchody s komoditami (CFTC) spustila vyšetrovanie možnej manipulácie cien kryptomien v minulom roku na základe čoho požiadala zmenárne Bitstamp, Coinbase, iBit a Kraken o poskytnutie rôznych údajov. Manipulačne obchodovanie údajne narušilo hodnotu Bitcoin Futures.

Bitcoin po strmom páde už viackrát otestoval support okolo ceny 6600 dolárov, pričom zatiaľ štyrikrát odolal a začal rásť k sume približne 6800 dolárov.

Možným dôvodom paniky na trhu mohla byť aj správa o hacknutí kórejskej burzy Coinrail. Tá je však až 99 najväčšou kryptoburzou na svete a preto sa nepredpokladá, že táto správa by mohla mať taký zásadný vplyv na cely trh.

McAfee upokojuje

John McAfee ku turbulenciam na trhu s kryptomenami napísal upokojujúci komentár.. ,,Nerobte paniku v súvislosti s pádom ceny Bitcoinu. Je to prehnaná reakcia na správy, že Bitstamp, Coinbase, itBit a Kraken sú vyšetrované pre manipuláciu s cenami. Toto oddiali príchod býčieho trhu nie o viac než 30 dní,“ uviedol na Twitteri, čím McAfee potvrdil, že je stále optimista, pokiaľ ide o vytúžený bull run.  (ambcrypto)

Ženy a kryptomeny

V posledných šiestich mesiacoch stúpol záujem žien investovať do kryptomien zo šiestich percent na 13 percent. To je výsledok prieskumu, ktorý uskutočnila britská kryptomenová zmenáreň London Block Exchange. Podľa očakávania majú najväčší záujem o kryptomeny ženy z generácie mileniálov (medzi 20-35 rokmi). Výskum tiež naznačuje, že medzi ženami a mužmi je rozdiel v spôsobe investovania. Ženy majú údajne strategickejší prístup a je menej pravdepodobné, že podľahnú “FOMO”, teda strachu z premárnenej šance na investíciu. (cointelegraph)

Regulácie v Kanade

Kanadská vláda vydala oficiálny návrh nových regulačných nariadení pre kryptozmenárne. V rámci nových predpisov budú musieť burzy oznamovať veľké transakcie, ktoré presahujú 10 tisíc dolárov a tiež uplatňovať prísnejšie zásady KYC – teda “poznaj svojho klienta”. (cointelegraph)

Švajčiari otestujú hlasovanie za pomoci blockchainu

Švajčiarske mesto Zug uskutoční v lete skúšobné obecného hlasovanie (voľby) za pomoci blockchain siete. Zug je známy ako mesto, ktoré sa stavia ku kryptomenám a blockchain technológii veľmi pozitívne. Už v roku 2016 začalo prijímať platby Bitcoinom za rôzne služby obce. Švajčiarsko je celkovo považovanie za akési “kryptoúdolie” Európy. (cointelegraph)

Burze zatvorili účty

Kolumbijské banky Bancolombia, BBVA a Davivienda zatvorili všetky účty domácej kryptozmenárne Buda.com, pričom účty boli uzatvorené bez ďalšieho vysvetlenia. Dôvodom tohto kroku bolo zrejme nariadenie kolumbijského finančného kontrolóra ešte z februára tohto roku, v ktorom bol bankám zaslaný list s odporučením, aby neposkytovali služby žiadnym spoločnostiam, ktoré pracujú s digitálnymi menami. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.