Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (11.5.): Bitcoin výrazne padol. Čo to spôsobilo?

Článok

Bitcoin správy dňa a pád
Bitcoin správy dňa a pád

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin výrazne padá

Bitcoin za posledných 24 hodín klesol z hodnoty približne 9300-9400 USD na necelých 8600 dolárov a zatiaľ to vyzerá tak, že by  mohlo ísť ešte nižšie. Trhová kapitalizácia podľa portálu CoinMarketCap klesla výrazne pod 400 miliárd dolárov, pričom oslabila o približne 50 miliárd. Pri takejto rýchlej korekcii tradične najviac krvácajú altcoiny. Kým Bitcoin oslabil „len“ o 8%, ostatné popredné kryptomeny klesli na hodnote od 12 do 18%.

Pohyb 8200 BTC

Z peňaženky Mt. Gox, ktorú má pod kontrolou správca konkurznej podstaty skrachovanej burzy Mt. Gox, bolo premiestnených ďalších 8200 BTC. Aj to môže byť jedným z dôvodov súčasného pádu Bitcoin-u, nakoľko každý pohyb súvisiaci s touto peňaženkou vyvoláva paniku na trhu.

Spôsobila pád burza UpBit?

Jedným z hlavných dôvodov oslabenia trhu s kryptomenami môže byť kauza súvisiaca s najväčšou juhokórejskou burzou UpBit, ktorá je podozrivá z podvodu. Len pred pár hodinami mala byť v jej centrále policajná razia, v rámci ktorej bola vykonaná prehliadka a zabavené počítače a účtovné záznamy. UpBit vo svojom oficiálnom vyhlásení uviedol, že je predmetom vyšetrovania prokuratúry, no služby vrátane transakcií a výberov fungujú normálne. UpBit je nielen najväčšou burzou v Južnej Kórei, ale z pohľadu objemu obchodov aj štvrtou najväčšou na svete. cointelegraph.com)

Bitcoin peňaženka v Huawei telefónoch

Výrobca mobilných telefónov čínska nadnárodná spoločnosť Huawei oznámila, že používatelia jej zariadení si budú môcť stiahnuť do svojich mobilov peňaženku na Bitcoin. Tá bude zároveň automaticky implementovaná do všetkých nových zariadení. Okrem toho Huawei v marci informoval, že pracuje na prvom inteligentnom telefóne, ktorý bude podporovať decentralizované aplikácie (DApp), ktoré budú fungovať na blockchain technológií. (cointelegraph.com)

Nvidia očakáva nižšie tržby

Spoločnosť Nvidia, výrobca grafických procesorov (GPU), 10. mája uviedla, že zarobila predajom procesorov určených pre ťažbu kryptomien v prvom štvrťroku 2018 až 289 miliónov dolárov. Stalo sa vôbec prvýkrát, že by táto spoločnosť zdieľala informácie o predaji čipov určených na ťažbu kryptomien. V najbližšom období však spoločnosť očakáva v tejto oblasti oveľa nižšie zisky. Podľa článku, ktorý zverejnil Cointelegraph.com, je predpoklad, že tržby klesnú až o dve tretiny. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

  • Tom Lee vo svojej najnovšej predpovedi, ktorá je založená na štúdii ťažby Bitcoinu, tvrdí, že Bitcoin by mohol dokonca roku 2019 dosiahnuť hodnotu 36 tisíc dolárov
  • Verge (XVG) plánuje vydať vlastnú debetnú kartu. Mala by to dosiahnuť na základe spolupráce s nemeckou bankou WEG bank
  • Irán respektíve jeho občania údajne investovali až 2,5 miliardy dolárov do nákupu kryptomien po tom ako americký prezident Donald Trump v mene USA odstúpil od dohody týkajúcej sa zrušenia iránskeho jadrového programu. Ostatní signatári dohody, medzi ktoré patria štáty EÚ či Rusko, plánujú dohodu dodržať
  • XRP zmenilo logo, aby ľudia ľahšie pochopili rozdiel medzi XRP a spoločnosťou Ripple. Kryptomena XRP je totiž len jedným z produktov firmy Ripple.

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

 

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne