Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (11.3.): Google a FBI, radiátor na ťažbu kryptomien či postoj Európskej komisie

Článok

Správy dňa zo sveta kryptomien
Správy dňa zo sveta kryptomien

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Nedeľňajšie správy zo sveta kryptomien

Zakáže Google reklamy na ICO?

Po tom ako Facebook zablokoval možnosť propagácie kryptomien sa možno k podobnému kroku odhodlá aj Google. Najvyužívanejší vyhľadávač na svete by mohol zakázať propagáciu ICO, teda počiatočných ponúk mincí, pričom vylúčiť nemožno ani zákaz akejkoľvek propagácie činností, ktoré súvisia s kryptomenami, informuje portál Bitcoin.com. Neoficiálne správy naznačujú, že na Google tlačí v tomto smere FBI, pričom práve na základe požiadaviek FBI mal k zákazu propagácie kryptomien pristúpiť Facebook. (bitcoin.com)

Stanovisko Európskej komisie k Blockchainu

Európska komisia vydala 8. marca stanovisko voči Blockchainu, o ktorom okrem iného povedala aj to, že sa môže stať prevratnou technológiou vo svete financií. Komisia však zároveň počíta s tým, že pre digitálne meny je potrebné vybudovať silnú štruktúru, v rámci ktorej sa budú regulovať, aby sa podporil rozkvet celej technológie a zároveň sa zabránilo zneužívaniu kryptomien na podvody, či pranie špinavých peňazí. (cointelegraph.com)

Radiátor, ktorý ťaží kryptomeny

Spoločnosti Qarnot sa podaril husársky marketingový kúsok, o ktorom sa píše na všetkých veľkých stránkach venujúcich sa kryptomenám. Táto firma totiž vymyslela radiátor, ktorý ťaží kryptomeny. Zriadenie pomenované “Crypto-Heather“ má v sebe zabudované dve grafické karty, ktoré ťažia Ethereum, no zariadenie sa dá nastaviť aj na ťažbu iných kryptomien. Otázne je len to, aké využitie bude mať radiátor počas leta. Táto “sranda” stojí 2900 eur a mesačne vraj dokáže zarobiť pri súčasnej cene Ethereum približne 100 eur. (bitcoin.com)

Počítače napadol vírus na ťaženie kryptomien

Viac než 400 tisíc počítačov v Rusku, Turecku a na Ukrajine bolo napadnutých vírusom, ktorý ťaží kryptomeny. Zariadenia však dokázal ochrániť Micfosoft Windows Defender, ktorý podľa portálu Cointelegtaph tento útok zablokoval. Početnosť podobných útokov, ktorých cieľom je využiť výkon napadnutých počítačov na ťažbu kryptomien, v poslednej dobe neustále narastá. (cointelegraph.com)

Egypt zneužil vlastných občanov na ťaženie kryptomien

So šokujúcou správou prišla spoločnosť Citizen Lab z torontskej univerzity v Kanade, ktorá tvrdí, že egyptská vláda tajne využívala počítače svojich občanov na ťažbu kryptomeny Monero a to prostredníctvom štátnej spoločnosti Telecom Egypt. (bitcoin.com)

Sieť Tron už o 20 dní

Justin Sun, zakladateľ kryptomeny Tron, oznámil na Twitteri, že spustenie dlho očakávanej vlastnej siete, ktorá ponúkne mimoriadne rýchle a lacné transakcie a zbaví Tron závislosti od Ethereum, príde už o 20 dní.

Varovanie belgických úradov

Belgický úrad pre finančné služby a trhy (FSMA) varoval investorov pred 19 platformami, ktoré obchodujú s kryptomenami a majú znaky možného podvodu, pričom investorom u nich hrozí, že budú obeťami investičných podvodov. Ide o platformy 01crypto, Btc-cap, Capital-coins, Coinquick, Cryptavenir, Crypto-banque, Crypto-infos, Cryptos.solutions, Cryptos-currency, Ether-invest, Eurocryptopro, Finance-mag, Gme-crypto, Gmtcrypto, Good-crypto, Mycrypto24, Nettocrypto, Patrimoinecrypto a Ydconsultant. (bitcoin.com)

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.