Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (9.10.): Bullrun na obzore, ďalší stablecoin, fake news či Binance

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Čakáme na ďalší krok Bitcoinu

V porovnaní so včerajškom sa toho na trhu s kryptomenami veľa nezmenilo. Bitcoin zaznamenal nárast hodnoty okolo 0,50% a naozaj len mierne zvýšil svoju dominanciu na trhu na 52,3%. Popredné altcoiny voči Bitcoinu nezaznamenali s výnimkou Tronu (-5%) a Bytecoin (-17%) žiadny výrazný rast či pokles a teda všetko nasvedčuje tomu, že celý trh čaká na ďalší výrazný krok Bitcoinu. Nálada začína byť “bullish” a pred koncom roka mnohí veria v to, že Bitcoin zaútočí aspoň na hodnotu 10 000 dolárov. Tento trh je však nesmierne nevyspytateľný a stále nie je vylúčený ani pád pod 5000 USD, čo by znamenalo veľké krvácanie altcoinov. Ak obchodujete, buďte opatrní a nastavujte stop-lossy.

Ran Neuner: Bitcoin sa chystá explodovať!

Známy kryptoanalytik Ran Neuner vyhlásil, že Bitcoin sa chystá “explodovať”. Zakladateľ OneChain Capital a marketingový magnát z Juhoafrickej republiky v štúdiu CNBC vyjadril maximálnu dôveru v to, že v nadchádzajúcich mesiácoch uvidíme výrazný nárast hodnoty Bitcoinu. Viac o tejto téme a dôvodoch, prečo má takú silnú dôveru v rast BTC, sa dozviete v tomto našom článku.

Japonsko bude mať vlastný stablecoin

Japonský internetový konglomerát GMO Internet Co. Ltd potvrdil plán na spustenie kryptomenového “stablecoinu”, teda tokenu, ktorý bude viazaný na japonský jen. Japonský stablecoin bude kopírovať aktuálnu hodnotu jenu, podobne ako to robia viaceré už existujúce stablecoiny u amerického doláru (USDT či TrueUSD). Coin by sa mal dostáť na trh začiatkom roku 2019 a GMO jeho vydanie argumentuje tým, že sa chce zamerať na jednoduchšie a lacnejšie medzinárodné prevody finančných prostriedkov.  ,,Viac stable coinov prosím! Výborná správa!,” okomentoval túto novinu CEO kryptoburzy Binacne Changpeng Zhao.

Binance venuje poplatky za zalistovanie na charitu

Ak sledujete trh s kryptomenami dlhšie, zrejme vás neobišli rôzne fámy o tom, že burza Binance žiada od vývojárov nových kryptomien šialené vysoké poplatky za ich zalistovanie na burze (podobne chýry sa šíria aj o Coinbase).

Najznámejšou fámou je tá, že jedna nemenovaná kryptomena mala byť pridaná na Binance za “poplatok” (poplatok v úvodzovkách, pretože oficiálne malo ísť o dar) vo výške daru 400 BTC. CEO burzy Binance Changpeng Zhao všetky tieto fámy popiera a robí prelomové rozhodnutie – odteraz bude Binance všetky poplatky súvisiace so zalistovaním novej meny automaticky venovať charite. Zhao zároveň dúfa, že podobné sa rozhodnú aj konkurenčné burzy. (ccn.com)

Fake news? Burza Bitfinex reaguje na podozrenia z insolventnosti

Internetom sa šíria poplašné správy o tom, že populárna burza Bitfinex je insolventná. Bitfinex na to reagoval v nedeľu vyhlásením, ktorým to popiera. Viac sa o tejto téme dozviete v našom článku.

Rýchle správy

BINANCE: Kryptomenová burza Binance oznámila, že odlistuje zo svojej ponuky kryptomeny BCN, CHAT, ICN a TRIG. Aj to je dôvod ich dnešného poklesu.

SAUDSKÁ ARÁBIA: Národný regulátor cenných papierov v Spojených arabských emirátoch (SAE) plánuje v roku 2019 predstaviť počiatočné ponuky mincí (ICO) pre kapitálové trhy.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.